Popiwczak opuścił Jastrzębski Węgiel. W przyszłym sezonie zagra w innym klubie PlusLigi

Robert MurawskiSiatkówka
Popiwczak opuścił Jastrzębski Węgiel. W przyszłym sezonie zagra w innym klubie PlusLigi
fot. Filip Popiwczak/Instagram
Filip Popiwczak zagra w MKS Będzin.

MKS Będzin wrócił do PlusLigi, a teraz ogłasza skład na zbliżający się sezon. Nowym siatkarzem tego klubu został Filip Popiwczak – libero związany ostatnio z Jastrzębskim Węglem.

Filip Popiwczak (rocznik 2005) to brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów z ubiegłego sezonu. Prywatnie jest bratem reprezentanta Polski – Jakuba Popiwczaka. Mierzy 175 cm wzrostu. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w Legnicy, gdzie występował w barwach miejscowego Ikara (2015–20).

 

Zobacz także: Jastrzębski Węgiel zamknął skład! Kadra siatkarskiego mistrza Polski skompletowana

 

Później trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla (2020–24), z którą - oprócz wspomnianego brązu - wywalczył także wicemistrzostwo Polski kadetów w sezonie 2021/22. Był też nagradzany indywidualnie. Filip Popiwczak najpierw otrzymał statuetkę dla najlepszego libero mistrzostw województwa śląskiego kadetów, natomiast później identyczne wyróżnienie odebrał już w juniorach na tym samym etapie zmagań.

 

 

Pod koniec sezonu 2022/23 dołączył do pierwszej drużyny Jastrzębskiego Węgla. Jego imię i nazwisko było wpisywane czterokrotnie do protokołu meczowego.

 

 

W zbliżających się rozgrywkach PlusLigi Filip Popiwczak wraz z Maciejem Olenderkiem utworzą duet libero w drużynie MKS Będzin.

Polsat Sport, mksbedzin.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie