Pół tysiąca biegaczy na starcie jubileuszowego Biegu Pamięci Piotra Nurowskiego

Robert IwanekInne
Pół tysiąca biegaczy na starcie jubileuszowego Biegu Pamięci Piotra Nurowskiego
Fot. Polsat Sport
Do X Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego zgłosiło się niemal pół tysiąca biegaczy

Niemal pół tysiąca osób zapisało się już do startu w niedzielnym (23 czerwca) jubileuszowym 10. Biegu Konstancińskim imienia Piotra Nurowskiego. Uczestnicy uczczą w nim pamięć byłego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz współtwórcy Polsatu i Polsatu Sport.

Bieg główny, którego trasę atestował Polski Związek Lekkiej Atletyki (którego Nurowski był przed laty najmłodszym w historii prezesem), odbędzie się na dystansie 10 kilometrów (początek o godzinie 10.00). Większa część trasy powiedzie biegaczy malowniczymi terenami wzdłuż rzeki Jeziorki, ulicą Mostową i ulicą Józefa Sułkowskiego, a następnie: Rycerską i Potulickich aż do pętli ulic – Od Lasu, Ignacego Paderewskiego, Wilanowskiej i Stefana Batorego. Później sportowcy pobiegną ulicami: Stefana Żeromskiego, Piasta i Oborską, aby ulicą Rycerską, Środkową i Mostową wrócić do Parku Zdrojowego. Co ciekawe, półmetek biegu będzie tuż przy domu, w którym przez wiele lat mieszkał Piotr Nurowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Był dobrym człowiekiem". Wspomnienie o Piotrze Nurowskim

 

Choć impreza ma na celu przede wszystkim uhonorowanie wybitnego działacza, tragicznie zmarłego w Smoleńsku (w Konstancinie-Jeziornie pojawią się między innymi ambasadorowie Węgier, Czech i Słowacji), kibice będą również mogli liczyć na zaciętą sportową rywalizację. Na starcie biegu głównego stanie między innymi Krzysztof Wasiewicz z klubu Kondycja Piaseczno, wychowanek Renaty Paradowskiej (z domu Sobiesiak), trzykrotnej mistrzyni Polski (1500 m w hali oraz 10 000 m i półmaraton na stadionie), który wśród licznych sukcesów ma na koncie między innymi triumf w... IV edycji Biegu Konstancińskim imienia Piotra Nurowskiego.

 

Wasiewicz, którego i w tym roku trzeba zaliczać do grona faworytów, będzie miał jednak godnych rywali. Jednym z nich będzie z pewnością Ukrainiec Bogdan Semenowycz, który pokonał wychowanka piaseczyńskiej Kondycji zarówno w piątej, jak i ubiegłorocznej, dziewiątej edycji biegu, a chrapkę na zwycięstwo ma również Białorusin Roman Adamowicz z rekordem życiowym poniżej 29 minut.

 

Oprócz trasy dla dorosłych biegaczy przewidziane są również krótsze dystanse – 350 metrów dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat oraz 650 metrów dla przedziału wiekowego 9-13. Po przekroczeniu linii mety każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal, a całość zwieńczy spotkanie przy grillu, podczas którego będzie można podyskutować o wynikach i powspominać Piotra Nurowskiego.

 

Każdy, kto chciałby w nim wystąpić, może jeszcze zapisać się poprzez stronę internetową www.biegwkonstancinie.pl. W przypadku wolnych miejsc startowych zapisy będą również prowadzone w biurze zawodów (przy amfiteatrze) w niedzielę (23 czerwca) w godz. 8.00 – 9.30.

 

Podsumowanie biegu oraz rozmowy z uczestnikami w niedzielę na Polsatsport.pl.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie