Natalia Kaczmarek pobiła rekord życiowy!

Inne
Natalia Kaczmarek pobiła rekord życiowy!
fot. PAP
W biegu na 200 m triumfowała Natalia Kaczmarek.

Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk wygrali w Poznaniu konkurs rzutów młotem podczas memoriału Czesława Cybulskiego. W biegu na 200 m triumfowała Natalia Kaczmarek, a na dystansie dwukrotnie dłuższym zwyciężyła Justyna Święty-Ersetic.

Konkurs rzutu młotem otworzył poznański mityng, ale patron zawodów zapewne nie byłby do końca zadowolony ze swoich podopiecznych. Zmarły w 2022 roku Cybulski wiele lat temu trenował Włodarczyk, a później Fajdka, gdy ci dopiero zaczynali swoje kariery.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielki sukces Polki. Wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie 

 

W męskiej rywalizacji Fajdek zaliczył tylko dwa udane rzuty, w czwartej próbie posłał młot na odległość 78,77 m i wystarczyło to do zwycięstwa. Drugi Wojciecha Nowicki zakończył zawody z wynikiem 78,37.

 

Ciekawe widowisko stworzyli tyczkarze - Piotr Lisek oraz Filipińczyk Ernest Obiena, który kilka dni temu w Bydgoszczy skoczył 5,97 m. Lisek pokonał poprzeczkę na poziomie 5,82 m i wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie. Obiena z kolei po udanym skoku na 5,77 podniósł poprzeczkę o 10 centymetrów. W pierwszej próbie pokonał 5,87 i zapewnił sobie zwycięstwo. Później próbował pokonać 6,01, ale bez powodzenia.

 

W biegu na 400 m triumfowała Święty-Ersetic i rezultatem 51,91 ustanowiła rekord mityngu. Mistrzynie Europy z Rzymu w tej konkurencji Kaczmarek w Poznaniu zdecydowała się na start na 200 m. Wygrała pewnie z nowym rekordem życiowym (22,70).

 

Wśród mężczyzn najszybciej dystans 200 m pokonał mistrz olimpijski z Rio de Janeiro reprezentant Republiki Południowej Afryki Wayde van Niekerk z wynikiem 20,23 m.

 

W Poznaniu pojawiła się Pia Skrzyszowska, ale w niedzielę rano poczuła ból i nie zdecydowała się na start. Rywalizację na 100 m przez płotki wygrała Słowaczka Viktoria Forster (12,88) przed Klaudią Wojtunik (12,98) i Mariką Majewską (13,02).

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie