Świetne wieści tuż przed Wimbledonem. Polka z awansem na ważny turniej

Karolina PotrykusTenis
Świetne wieści tuż przed Wimbledonem. Polka z awansem na ważny turniej
fot. PAP

Magda Linette wygrała z Ranah Akua Stoiber 6:3, 4:6, 6:2 w finale eliminacji do turnieju głównego w Eastbourne. Poznanianka będzie jedyną Polką w tych rozgrywkach. Wcześniej z zawodami pożegnała się Magdalena Fręch.

Przez większość pierwszej partii panie toczyły ze sobą równą walkę. W pewnym momencie Polka wyczuła słabszy moment Brytyjki i przełamała ją. W ten sposób "odskoczyła" i zapewniła sobie dwugemową przewagę. Tego seta wygrała za spokojem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Takiego zakończenia tenisowego hitu nikt się nie spodziewał! Rozegrały tylko jednego seta

 

W drugim jednak nie poszło jej tak dobrze. W czwartym podaniu 678. zawodniczka światowego rankingu przełamała poznaniankę, ale ta szybko wróciła na właściwe tory. Kluczowe okazały się jednak ostatnie serwisy tej partii. Polka dość gładko dała się "złamać". O zwycięstwie musiał zatem zadecydować tie-break. 

 

Trzeci set był dominacją Polki. Już przy pierwszym podaniu przełamała Brytyjkę, a potem, przy stanie 3:1, zrobiła to jeszcze raz. 19-latka była bezradna i nie miała argumentów wobec mocnej dziś Linette. Polka pewnie wygrała i zapewniła sobie udział w turnieju głównym w Eastbourne.

 

Magda Linette - Ranah Akua Stoiber 2:1 (6:3, 4:6, 6:2)
 
 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie