Grosicki zebrał kolegów na treningu i ogłosił. To koniec kariery

Grosicki zebrał kolegów na treningu i ogłosił. To koniec kariery
fot. PAP
Grosicki zebrał kolegów na treningu i ogłosił. To koniec

Kadra Michała Probierza przeprowadziła w południe ostatni trening w Hanowerze, po którym wyjedzie na wtorkowy mecz Euro 2024 z Francją w Dortmundzie, a następnie odleci do Polski. W trakcie zajęć pożegnał się z kolegami Kamil Grosicki. 94-krotny reprezentant kończy karierę w barwach narodowych.

Przedstawiciele PZPN już dzień wcześniej informowali, że zmieniono plany dotyczące poniedziałkowego treningu. Zajęcia, które były przewidziane w Dortmundzie, odbyły się ostatecznie w bazie kadry w Hanowerze. Po raz ostatni w trakcie Euro 2024.

 

ZOBACZ TAKŻE: To dlatego Szczęsny chce odejść z kadry. Hajto nie ma wątpliwości

 

- Skąd ta zmiana? Dlatego, że tutaj możemy spokojnie trenować i zrobić wszystko, co trzeba - powiedział selekcjoner Michał Probierz.

 

Już na początku poniedziałkowych zajęć w akademii Hannoveru 96 selekcjoner zebrał piłkarzy w kółeczku, gdzie wszyscy dowiedzieli się o zakończeniu kariery w kadrze przez Grosickiego. 94-krotny reprezentant Polski, obecnie zawodnik Pogoni Szczecin, otrzymał gromkie brawa, a następnie wyściskał się z każdym z piłkarzy i trenerów.

 

Kilkadziesiąt minut później na koncie Grosickiego na Instagramie pojawił się pożegnalny wpis. 

 

"Nadszedł dzień dzisiejszy… To dla mnie jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu, gdyż Reprezentacja Polski zawsze była dla mnie najważniejszą Drużyną na całym świecie.

 

Gra z orzełkiem na piersi, reprezentowanie swojego kraju to największy zaszczyt i honor. Przez szesnaście lat występy w kadrze narodowej były dla mnie czymś absolutnie najważniejszym. Każda chwila spędzona na zgrupowaniach stanowiła wyjątkowy moment. Czułem dumę, że mogę być częścią tego Zespołu i cieszyć się zaufaniem kolejnych selekcjonerów Reprezentacji Polski.

 

Dziś podczas treningu poinformowałem selekcjonera Michała Probierza i całą Drużynę, że po turnieju finałowym EURO 2024 zakończę swoją reprezentacyjną karierę. To było dla mnie piękne szesnaście lat, okraszone 94 meczami i 17 golami. Miałem okazję wziąć udział w pięciu wielkich, międzynarodowych turniejach, dołączając też do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Jestem z tego niezmiernie dumny!

 

Z Reprezentacją Polski przeżyłem wiele pięknych chwil. Dziś pragnę podziękować wszystkim za wsparcie, którego przez kilkanaście lat doświadczałem. Dziękuję, że byliście ze mną! Zawsze robiłem wszystko, by dawać polskim kibicom radość. Jesteście dwunastym zawodnikiem naszej Reprezentacji!

 

Do zobaczenia na piłkarskiej drodze!" - napisał piłkarz. 

 

Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie