Dziewięć miesięcy zawieszenia! Były rywal Gamrota ma wielkie kłopoty

Sporty walki
Dziewięć miesięcy zawieszenia! Były rywal Gamrota ma wielkie kłopoty
fot. Instagram
UFC. Główny pretendent do walki o pas zawieszony

Główny pretendent do pasa wagi lekkiej UFC Arman Carukjan został zawieszony przez UFC na dziewięć miesięcy. Powodem zawieszenia jest incydent, do którego doszło podczas UFC 300.

Moment przed walką z Charlesem Oliveirą podczas UFC 300, Carukjan uderzył fana w efekcie zaognionej wymiany zdań. Federacja właśnie zakończyła śledztwo w sprawie tego incydentu i wydała wyrok w sprawie Ormianina. Carukjan został zawieszony na dziewięć miesięcy i ukarany grzywną w wysokości 25 tys. dolarów. Zawodnik ma możliwość zredukowania długości zawieszenia, jeśli stworzy kampanię informacyjną skierowaną przeciwko znęcaniu się. Wtedy jego kara zostałaby skrócona do sześciu miesięcy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramat Jonesa Juniora. "Mój syn odebrał sobie życie"

 

Co ważne, większość ekspertów (oraz zapewne także sam Carukjan) oczekiwała, że Ormianin dostanie już jesienią walkę mistrzowską przeciwko Islamowi Machaczewowi. Carukjan jest głównym pretendentem do pasa wagi lekkiej. W największej organizacji MMA na świecie wygrał dziewięć pojedynków, a przegrał dwa. Jedną z nich poniósł z rąk Mateusza Gamrota.

 

Gale UFC można oglądać na sportowych antenach Polsatu.

Mateusz Przyrowski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie