Kolejne kwalifikacje olimpijskie dla polskich sportowców!

Inne
Kolejne kwalifikacje olimpijskie dla polskich sportowców!
Fot. PAP
Anna Maliszewska wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Polscy pięcioboiści nowocześni wywalczyli cztery (komplet) kwalifikacje olimpijskie. Do Paryża pojadą: Anna Maliszewska, Natalia Dominiak, Łukasz Gutkowski oraz Kamil Kasperczak. Rezerwowym został Daniel Ławrynowicz.

"Wykonaliśmy w 100 procentach plan zdobycia kwalifikacji olimpijskich. Prawo startu w stolicy Francji zdobyli: dwie zawodniczki oraz dwóch zawodników, a na dodatek jako rezerwowy dostał się do zawodów Daniel Ławrymowicz. We wtorek otrzymaliśmy stosowne pismo z Międzynarodowej Unii Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) podpisane przez prezesa doktora Klausa Schormanna i sekretarza generalnego Shiny Fanga" - powiedział PAP prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego i złoty medalista olimpijski z Montrealu 1976 Janusz Peciak.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Lisek to przyznał. Ogromny plus igrzysk olimpijskich w Paryżu

 

Gutkowski trenuje w Stowarzyszeniu "Pięciobój Polski" CWKS Legia Warszawa, Kamil Kasperczak w ZKS Drzonków, Natalia Dominiak w ZKS Drzonków, Anna Maliszewska w KS Olimpia Zielona Góra, natomiast Daniel Ławrynowicz jest kolegą klubowym Gutkowskiego.

 

W poprzednich igrzyskach olimpijskich w Tokio wystąpili Gutkowski, Maliszewska oraz Sebastian Stasiak. Najlepiej spisał się pierwszy z nich plasując się na 12. miejscu, Stasiak był 13., a Maliszewska 20.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie