Polskie siatkarki wierzą w dobry wynik na igrzyskach olimpijskich. Słowa Joanny Wołosz napawają optymizmem

Inne
Polskie siatkarki wierzą w dobry wynik na igrzyskach olimpijskich. Słowa Joanny Wołosz napawają optymizmem
Fot. PAP
Joanna Wołosz

- Zakończenie VNL zwycięstwem na pewno pomoże nam dalej budować pewność siebie, żeby ten mental był pozytywny. Powtórzenie rezultatu z zeszłego roku to moim zdaniem duża sprawa. Nie jest łatwo jest być na szczycie i się na nim utrzymywać. Budujemy to, co zaczęłyśmy i to idzie w dobrym kierunku - powiedziała kapitan reprezentacji Polski w siatkówce Joanna Wołosz.

Przypomnijmy, że Biało-Czerwone pokonały w meczu o trzecie miejsce w Lidze Narodów Brazylijki 3:2. Udane zakończenie rozgrywek pozytywnie nastroiło zawodniczki Stefano Lavariniego. 

 

- To jak gramy i jakie mamy do siebie zaufanie napawa dużym optymizmem. Cieszmy się, że tak jest. Chcemy to kontynuować i mamy w sobie dużo chęci, żeby grać jak najlepiej - przekonywała Wołosz. 

 

ZOBACZ TAKŻE: ZAKSA ogłosiła kolejny transfer! Oto wszyscy przyjmujący giganta PlusLigi 

 

Rozgrywająca reprezentacji Polski zwróciła uwagę na fakt, iż jej drużyna bardzo szeroką ławkę. Wszystkie zawodniczki prezentują wysoki poziom sportowy i każda z nich wnosi do zespołu dużą wartość. 

 

- Ten turniej pokazał, jak szeroki mamy skład. Każda dziewczyna, która wchodzi na boisko, daje coś od siebie. To charakteryzuje dobre zespoły. To duża zasługa trenera. Dobrze się czujemy w grupie - mówiła. 

 

Teraz siatkarki czeka odpoczynek. Już wkrótce Biało-Czerwone rozpoczną przygotowania do igrzysk olimpijskich.

 

- To taka wymarzona chwila wolnego. Szybki reset, pobędziemy z rodzinami, przyjaciółmi, żeby od przyszłego tygodnia zacząć przygotowania do najważniejszej imprezy w tym roku. Mam nadzieję, że z optymizmem i dobrym mentalem pojedziemy do Paryża i tam będziemy się bić o wszystko - podkreśliła kapitan reprezentacji Polski. 

 

Już za kilka dni w Łodzi rozpocznie się turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy. 34-latka zapowiedziała, że wraz z koleżankami będą wspierały zawodników Nikoli Grbicia. 

 

- Przenosimy naszą uwagę na panów i będziemy trzymały kciuki. Z polskimi kibicami będzie im raźniej - zakończyła. 

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie