Polski klub siatkarski otworzył się na nowy kontynent! Roczna umowa z przyjmującym

Robert MurawskiSiatkówka
Polski klub siatkarski otworzył się na nowy kontynent! Roczna umowa z przyjmującym
fot. PAP/Leszek Szymański

Kolejnego zawodnika na zbliżający się sezon PlusLigi ogłosił GKS Katowice. W drużynie zagra przyjmujący Aymen Bouguerra. Tunezyjczyk jest pierwszym siatkarzem z Afryki w historii tego klubu.

Aymen Bouguerra (rocznik 2001) to pochodzący z Tunezji 22-letni przyjmujący. Swą zawodową karierę rozpoczął w Esperance Sportive de Tunis. Później przeniósł się do francuskiej Ligue A1 i klubu Narbone Volley, z którym w 2022 roku sięgnął po Puchar Challenge. Sezon 2022/23 spędził w innym klubie francuskiej ekstraklasy – Stade Poitevin Poitiers.

 

Zobacz także: Polski klub siatkarski podjął decyzję! Ten trener poprowadzi drużynę w historycznym sezonie

 

W sezonie 2023/24 Bouguerra występował w PlusLidze, w zespole Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Rozegrał 24 spotkania i zdobył 89 punktów. Tunezyjski przyjmujący ma na swoim koncie także występy w kadrze narodowej, m.in. w turnieju olimpijskim Tokio 2020.

 

 

– Aymen to młody, perspektywiczny zawodnik, który zainteresował nas swoją postawą w kilku spotkaniach poprzedniego sezonu. Zebraliśmy też o nim bardzo dobre recenzje. Ma bardzo dobre parametry, jest silny, dynamiczny i z pewnością wiele wniesie do gry naszego zespołu – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

 

Polsat Sport, siatkowka.gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie