Klub PlusLigi skompletował obsadę libero. Siatkarski mistrz Polski w nowej drużynie

Robert MurawskiSiatkówka
Klub PlusLigi skompletował obsadę libero. Siatkarski mistrz Polski w nowej drużynie
fot. Piotr Sumara/PLS
Bartosz Makoś w poprzednim sezonie grał w drużynie Jastrzębskiego Węgla.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa ogłosił już nazwiska dwunastu siatkarzy z kadry na nowy sezon PlusLigi. Klub spod Jasnej Góry skompletował obsadę na pozycji libero. Zagrają na niej Mateusz Masłowski oraz Bartosz Makoś, który przeszedł właśnie do częstochowskiego klubu z Jastrzębskiego Węgla.

Bartosz Makoś (rocznik 1998) to siatkarz grający na pozycji libero, który właśnie dołączył do Norwida Częstochowa. Poprzedni sezon spędził w zespole Jastrzębskiego Węgla, z którym sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów.

 

Zobacz także: Młody polski siatkarz w duecie z legendą! Klub ogłosił transfer

 

Swą przygodę z siatkówką rozpoczynał w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W kolejnych latach swej kariery grał w Cuprum Lubin (2017–21) oraz Aluron CMC Warcie Zawiercie (2021–23). W trakcie siedmiu sezonów w PlusLidze, Makoś rozegrał 72 mecze.

 

– Zdecydowałem się na ofertę z Częstochowy ponieważ to klub, który chce się rozwijać i stawia sobie wysokie cele. Jest to ciekawy projekt i bardzo się cieszę, że będę mógł być jego częścią – powiedział Bartosz Makoś, cytowany przez stronę klubu.

 

 

 

 

– Mam nadzieję, że odwdzięczę się za zaufanie ze strony klubu i razem z zespołem sprawimy dużo radości naszym kibicom, których już teraz serdecznie zapraszam do dopingowania nas w przyszłym sezonie. Do zobaczenia! – dodał nowy libero Norwida.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie