Młody polski siatkarz w duecie z legendą! Klub ogłosił transfer

Robert MurawskiSiatkówka
Młody polski siatkarz w duecie z legendą! Klub ogłosił transfer
fot.
Maciej Czyrek zagra w Bogdance LUK Lublin.

Bogdanka LUK Lublin przedstawiła kolejnego siatkarza, który zagra w tym klubie w zbliżającym się sezonie PlusLigi. Drużynę wzmocni libero Maciej Czyrek, który do tej pory zdobywał doświadczenia przede wszystkim w Tauron 1. Lidze

Maciej Czyrek (rocznik 2000) w minionym sezonie grał w drużynie KKS Mickiewicz Kluczbork. Z tym klubem otarł się o półfinał Tauron 1. Ligi. Jego drużyna dopiero w tie-breaku decydującego meczu ostatecznie przegrała z BBTS Bielsko-Biała. Przez cały miniony sezon Czyrek zanotował pozytywne przyjęcie na poziomie ponad 50%, a perfekcyjne – przekraczając 30%. Rywale próbowali go złamać zagrywką 590 razy w 33 meczach.

 

Zobacz także: Popiwczak opuścił Jastrzębski Węgiel. W przyszłym sezonie zagra w innym klubie PlusLigi

 

Wcześniej przez cztery sezony reprezentował AZS AGH Kraków (2019–23). Jego kariera rozpoczęła się w 2018 roku. Jako siatkarz AKS V LO Rzeszów wspomagał w treningach najlepszą siatkarską drużynę Podkarpacia, będąc nawet zgłoszonym do PlusLigi. Na parkiecie zameldował się wówczas raz – przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi.

 

 

W sezonie 2024/25 Maciej Czyrek będzie reprezentował barwy Bogdanki LUK Lublin. Będzie tworzył duet libero ze słynnym Brazylijczykiem Thalesem Hossem.

 

 

– Maciej jest dla nas uosobieniem solidności i wytrwałości w codziennej pracy. Jesteśmy przekonani, że uczyni wszystko, by wykorzystać każdą szansę na występ, która się przed nim otworzy. Liczymy także, że Jego entuzjazm z czerpania wiedzy i doświadczeń od Thalesa będzie budował całą Drużynę, a Maciej zrobi kolejny krok w swojej karierze – powiedział prezes klubu Krzysztof Skubiszewski.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie