Zwycięstwo Polaka na Wimbledonie! Pokonał deblowego partnera

Mateusz TudekTenis
Zwycięstwo Polaka na Wimbledonie! Pokonał deblowego partnera
Fot. Polsat Sport
Zwycięstwo Polaka na Wimbledonie! Pokonał deblowego partnera

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh awansowali do drugiej rundy Wimbledonu w rywalizacji mikstów. Polak i Tajwanka w dwóch setach pokonali Hugo Nysa i Demi Schuurs. Przypomnijmy, że Monakijczyk regularnie partneruje Zielińskiemu w zmaganiach deblowych. Tak też było podczas trwającego Wimbledonu.

Pierwszy set ułożył się po myśli polsko-tajwańskiego duetu. W czwartym gemie rywale zostali przełamani. Zieliński i Hsieh utrzymali przewagę do końca partii, którą ostatecznie wygrali 6:3. Druga odsłona rywalizacji była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Obie pary wygrywały swoje gemy serwisowe. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wimbledon: Wyniki i skróty meczów

 

W związku z tym, że nie oglądaliśmy przełamań, stało się jasne, że o wyniku seta zdecyduje tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowali Polak i Tajwanka. Drugi set zakończył się wynikiem 7:6 (7:4), a całe spotkanie 2:0. 

 

Tym samym Zieliński i Hsieh awansowali do drugiej rundy Wimbledonu w rywalizacji mikstów. Wcześniej polski tenisista odpadł z rywalizacji deblowej, w której grał w parze z Nysem. Polak i Monakijczyk musieli uznać wyższość duetu Baez/Brown. 

 

Kolejnymi rywalami Zielińskiego i Hsieh będą zwycięzcy meczu Salisbury/Watson - Gille/Kiczenok. 

 

J. Zieliński/S-W Hsieh - H. Nys/D. Schuurs 6:3, 7:6 (7-4). 

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie