A jednak. Te polskie drużyny zagrają w siatkarskiej Lidze Mistrzyń

A jednak. Te polskie drużyny zagrają w siatkarskiej Lidze Mistrzyń
fot. PAP
Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała

Wszystko już jasne. Siatkarki BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała w przyszłym sezonie wystąpią w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Zespół z województwa śląskiego zastąpi w tych rozgrywkach Chemika Police.

Mimo, że pierwotnie to właśnie mistrzynie Polski miały wystąpić w Lidze Mistrzyń, tak się jednak nie stanie. Z powodu wycofania się sponsora tytularnego Chemik nie tylko nie zagra w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach, ale także był zmuszony wyprzedać większość swoich zawodniczek. Z mistrzowskiego składu ostały się tylko trzy siatkarki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Kaczor-Bednarska: Wyjątkowa impreza – igrzyska!

 

Szansę, aby godnie zastąpić policzanki, dostał inny polski klub - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Zespół prowadzony przez Bartłomieja Piekarczyka zajął trzecie miejsce w sezonie 2023/2024 Tauron Ligi. W walce o brąz bielszczanki okazały się lepsze od GROT-a Budowlanych Łódź. 

 

Znane jest już 15 z 20 zespołów, które wezmą udział w rozgrywkach. Oba polskie zespoły - bielszczanki oraz PGE Rysice Rzeszów - znalazły się w drugim koszyku. Oznacza to, że na pewno nie trafią na siebie w grupie. Jest również druga strona medalu. W pierwszej części LM trafią na pretendentki do zwycięstwa w całym turnieju: Imoco Conegliano, Fenerbahce, Eczacibasi lub Vero Volley Milano.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie