Bolesne rozstanie z Barceloną. Miejsce w składzie zabrała jej... partnerka
Ingrid Syrstad Engen po czterech latach rozstanie się z Barceloną. Jak podaje hiszpańskie Relevo, nowym klubem reprezentantki Norwegii ma być Olympique Lyon.

Engen trafiła do Barcelony w 2021 roku z VfL Wolfsburg. Początkowo grała na swojej nominalnej pozycji, czyli defensywnej pomocniczki, ale wielomiesięczna kontuzja Mapi Leon sprawiła, że od ubiegłego sezonu Norweżka częściej występowała - i to z powodzeniem - jako defensorka.
ZOBACZ TAKŻE: Pajor porównana do Lewandowskiego. Eksperci zauważyli podobieństwa i różnice
I to właśnie powrót do pełni zdrowia Leon, prywatnie partnerki Ingrid Engen, sprawił, że Norweżka została niejako "wypchnięta" z klubu. 27-latka nie ma szans rywalizować o miejsce w podstawowej jedenastce w drugiej linii, gdzie brylują między innymi zdobywczynie Złotej Piłki Aitana Bonmati i Alexia Putellas, a wobec dobrej gry Mapi Leon Engen miałaby również problemy z regularnymi występami w bloku obronnym.
Zdaniem Relevo, nowym klubem byłej zawodniczki Wolfsburga będzie Olympique Lyon, półfinalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń, który chciał sprowadzić Norweżkę już w ostatnim zimowym okienku transferowym.
W trakcie czterech lat gry w Barcelonie Ingrid Engen sięgnęła po cztery mistrzostwa Hiszpanii, dwa krajowe puchary i dwa triumfy w Lidze Mistrzyń. Dorobek Norweżki może się jeszcze powiększyć, gdyż "Duma Katalonii" wystąpi zarówno w finale Champions League (24 maja z Arsenalem, transmisja na antenach Polsatu Sport i w Polsat Box Go), jak i Copa de la Reina (7 czerwca z Atletico Madryt).
Przejdź na Polsatsport.pl
