Alcaraz udanie rozpoczął Roland Garros
Broniący tytułu hiszpański tenisista Carlos Alcaraz pokonał włoskiego kwalifikanta Giulio Zeppieriego 6:3, 6:4, 6:2 i awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Jego kolejnym rywalem będzie Węgier Fabian Marozsan.

"Gdy przyjeżdżasz jako obrońca tytułu, to nawet pierwsza runda nie jest łatwa w Wielkim Szlemie. Ale było naprawdę solidnie, nie mogę narzekać. Dobrze zacząłem i starałem się utrzymać tempo" - przyznał wicelider światowego rankingu po pokonaniu 310. w tym zestawieniu Włocha.
Z 56. na liście ATP Marozsanem Hiszpan grał dwukrotnie i ma bilans 1-1. Wygrał w 2024 roku w Indian Wells, a porażki doznał w 2023 w Rzymie, właśnie na ziemnych kortach.
22-latek z El Palmar koło Murcji ma w dorobku cztery wielkoszlemowe tytuły; poza ubiegłorocznym z kortów im. Rolanda Garrosa wygrał też US Open w 2022 roku i Wimbledon w latach 2023-24.
Przejdź na Polsatsport.pl