Czołówka goni Inter. Czyste konto Szczęsnego

Zespoły zajmujące miejsca 2-5, w tym AS Roma w składzie z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym, wygrały mecze w 17. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Włoch i wywarły presję na prowadzącym Interze Mediolan. Lider wieczorem podejmie stołeczne Lazio.

Przed południem swoje spotkanie rozegrał broniący tytułu Juventus Turyn, który wygrał na wyjeździe 3:2 z Carpi, w którego kadrze meczowej nie znalazł się Kamil Wilczek. "Stara Dama" tymczasowo znalazła się na pozycji wicelidera z 33 punktami, trzema straty do Interu.

Allegri oszalał ze złości! Niemożliwa reakcja trenera Juve w ostatniej minucie (WIDEO)

Bramki dla zwycięskiej ekipy zdobyli Chorwat Mario Mandzukic (w 18. i 41. minucie) oraz Francuz Paul Pogba (50.), ale najpierw do siatki gości trafił Marco Borriello (15.). Strata została zmniejszona w końcówce, po samobójczym golu Leonardo Bonucciego.

"Juve" po kilku godzinach spadł znów na czwartą pozycję, ponieważ zwycięstwa odniosły Fiorentina - u siebie z Chievo Werona 2:0 - oraz Napoli, na wyjeździe z Atalantą Bergamo 3:1. Obie ekipy zgromadziły po 35 punktów.

W kadrze zespołu z Florencji nie było Jakuba Błaszczykowskiego, a bramki zdobyli Chorwat Nikola Kalinic oraz Słoweniec Josip Ilicic. Z kolei dla Napoli trafili z rzutu karnego Słowak Marek Hamsik (52.), który w doliczonym czasie nie wykorzystał drugiej "jedenastki", oraz dwukrotnie Gonzalo Higuain (62. i 85.). Argentyńczyk powiększył swój dorobek bramkowy do 16 i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców; najgroźniejsi rywale (Kalinic i Eder z Sampdorii Genua) mają po 10 goli.

Piąta w tabeli Roma (32 pkt) pokonała w Rzymie Genoę 2:0, a Szczęsny rozegrał cały mecz i zachował czyste konto po raz czwarty w trwającym sezonie. Gole strzelili Alessandro Florenzi (42.) i Nigeryjczyk Sadiq Umar (89.).

W innym sobotnim meczu ostatnia w tabeli Verona zremisowała przed własną publicznością z szóstym Sassuolo 1:1, a Paweł Wszołek rozegrał cały mecz w barwach gospodarzy i zanotował asystę.

W sobotę Empoli, w wyjściowym składzie z Łukaszem Skorupskim i Piotrem Zielińskim, pokonało Bolgnę 3:2 na stadionie rywala. Zieliński, który grał do 85. minuty, zanotował efektowną asystę przy jednej z bramek.