Piast Gliwice przerwał zwycięską passę Lecha Poznań

Lider Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z broniącym mistrzostwa Polski Lechem Poznań 2:0 w szlagierze 21. kolejki Ekstraklasy. W ten sposób przerwał serię sześciu ligowych zwycięstw "Kolejorza".

Mecz zapowiadał się pasjonująco. Lech pod wodzą Jana Urbana wygrał sześć ostatnich meczów i wskoczył do pierwszej ósemki Ekstraklasy. Z kolei Piast przez całą rundę skutecznie utrzymywał dystans do Legii Warszawa i jego pozycja lidera nie była zagrożona. Przed tym meczem przewaga punktowa Piasta nad Legią wynosiła dwa punkty, ponieważ "Wojskowi" wygrali w Kielcach 3:1.

Legia Warszawa wygrała w Kielcach i coraz bardziej naciska na lidera

Lech zaprzepaścił swoją szansę na zakończenie rundy jesiennej serią siedmiu zwycięstw z rzędu, chociaż początek meczu zapowiadał się dobrze. Już w pierwszej minucie Lech zagroził bramce Jakuba Szmatuły. Szymon Pawłowski znalazł się w doskonałej sytuacji, jednak nie trafił czysto w piłkę. Na odpowiedź Piasta nie trzeba było długo czekać. W 6. minucie w poprzeczkę trafił Gerard Badia. Po chwili ponownie zaatakował Lech, po raz kolejny próbował swoich sił Pawłowski, także nieskutecznie. Po kwadransie gry Piast objął prowadzenie. Piłka po ostrym dośrodkowaniu Patrika Mraza trafiła do Bartosza Szeliga, który oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się od kolana bramkarza Lecha i wpadła do bramki. W 32. minucie wspaniałą szanse do zmiany wyniku tego spotkania miał Karol Linetty, ale spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do przerwy 1:0.

Zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry po przerwie pada druga bramka dla Piasta. Jej autorem był Josip Barisić. Obie drużyny atakowały i starały się kontrować akcje przeciwnika . W Lechu na skrzydle szalał Pawłowski, z kolei w Piaście rajdami wzdłuż linii bocznej boiska popisywał się Mateusz Mak, ale wynik nie uległ już zmianie. Piast Gliwice wygrywa po dobrym, żywym spotkaniu.

Piast Gliwice - Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: Szeliga 15, Barisic 48

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa, Uros Korun, Hebert , Patrik Mraz - Mateusz Mak (90. Karol Angielski), Radosław Murawski, Gerard Badia (75. Paweł Moskwik), Marcin Pietrowski, Bartosz Szeliga - Josip Barisic (90+2. Sebastian Musiolik)

Lech Poznań: Jasmin Buric - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri (13. Dariusz Dudka), Tamas Kadar - Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Karol Linetty (71. Dariusz Formella), Abdul Aziz Tetteh, Szymon Pawłowski - Dawid Kownacki (46. Denis Thomalla)