UEFA po raz kolejny doceniła Szymona Marciniaka. Dla 35-letniego Polaka będzie to już szósty mecz Ligi Mistrzów, a czwarty w tym sezonie. Do tej pory gwizdał w meczach Juventus - Malmoe (2:0), Monaco - Benfica (0:0) i Maribor - Schalke (0:1). W poprzedniej edycji miał okazję prowadzić mecze Galatasaray - Atletico (0:2) i Manchester United - CSKA (1:0).

 

Na swoim koncie ma także spotkania wielkich firm w Lidze Europy: Liverpool - Besiktas (1:0), Dynamo Kijów - Fiorentina (1:1) i Wolfsburg - Inter (3:1). Polak znalazł się także w gronie sędziów desygnowanych przez organizację na Euro 2016, jednak spotkanie na Santiago Bernabeu będzie do tej pory największym, jakie będzie miał okazję prowadzić.

 

Mecz rewanżowy powinien być formalnością dla Realu Madryt, który na Stadio Olimpico w Rzymie wygrał 2:0. AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce znajduje się jednak ostatnio w znakomitej formie i z pewnością nie podda się bez walki - wzorem Schalke, które przed rokiem zgotowała Królewskim prawdziwy horror na ich stadionie.