Wciąż nie milkną echa piątej edycji gali Polsat Boxing Night, na której karierę zakończył Tomasz Adamek znokautowany w walce wieczoru przez Erika Molinę. Czy dla Amerykanina będzie to jednorazowa obecność w Polsce, którą tak mocno chwali? Tak wcale być nie musi! Walką z nim byłby bowiem zainteresowany Artur Szpilka, który nie ma wątpliwości, że marketingowo byłby to świetny pojedynek. Czy są szanse, że dojdzie do niego nad Wisłą?

 

Artur Szpilka: Szpilka kontra Molina? Z mojej strony bardzo chętnie, już nawet rozmawiałem z promotorem: Andrzej, dawaj, jedziemy z tym. Może w Stanach na Showtime... Mówił, że jest bardzo zaineresowany tym pomysłem, jednak wszystko jest uzależnione od ręki. Showtime zdecydowanie będzie zaineresowany, podobała im się również walka w Krakowie, myślę, że to byłoby fajne do sprzedania. Poza tym Meksyk kontra Polska? To dobry pomysł.


Mateusz Borek: A może mamy opcję, że boksujecie na jesieni u nas, w Polsce?


Artur Szpilka: Może macie... Money, money, money! Wiesz Mateusz jak jest: to jest biznes, każdy z nas chcę zarabiać pieniądze, a ja szanuję swój poziom sportowy. Jednakże wydaje mi się, że pojedynek Molina vs Szpilka zaraz po walce z Adamkiem, dodatkowo w Krakowie gdzie mieszkam... byłoby fajnym wydarzeniem.

 

Na jedną z większych postaci polskiej wagi ciężkiej wyrasta Michał Cieślak, który nie dał szans Francisco Palaciosowi w co-main evencie. Walka nie obyła się bez kontrowersji, bowiem doświadczony "Czarodziej" przekonany był, że walkę mógł toczyć dalej - inaczej zdecydował jednak sędzia walki, co wiązało się z wieloma wątpliwościami. 26-latek z Radomia zdołał już zyskać przydomek "Polskiego króla nokautu" i może być w przyszłości kluczową postacią na największych galach w naszym kraju.

Mateusz Borek: Nie ukrywamy, że Michał Cieślak jest w dalszych planach stacji, między innymi na listopad, może nawet niedługo jakiś main event z twoim udziałem... Michał, jesteś zainteresowany kolejną edycją Polsat Boxing Night czy bardziej podbijaniem rynku amerykańskiego?


Michał Cieślak: Bardzo się z tego cieszę i owszem, jestem zainteresowany kolejnym występem!

Cała dyskusja z magazynu Puncher o planach na kolejne edycje Polsat Boxing Night w załączonym materiale wideo.