WTA Katowice Open: Broniąca tytułu Schmiedlova odpadła w 1. rundzie

Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova nie powtórzy sukcesu sprzed roku, gdy triumfowała w turnieju WTA Tour na kortach twardych w katowickim Spodku. Rozstawiona z "dwójką" tenisistka przegrała w środę w pierwszej rundzie z Francuzką Pauline Parmentier 2:6, 0:6.

Schmiedlova, pod nieobecność Agnieszki Radwańskiej, która wycofała się z imprezy w niedzielę z powodu kontuzji barku, była najwyżej notowaną tenisistką w katowickich zawodach. Jest 31. rakietą świata, zaś Parmentier - która potrzebowała w środę zaledwie 62 minut, by awansować do drugiej rundy - 113.

21-letnia Słowaczka nie przerwała w Katowicach czarnej serii, którą notuje w ostatnich miesiącach. W turniejach WTA i w Wielkim Szlemie wygrała w tym sezonie łącznie tylko jedno spotkanie. Po przejściu pierwszej rundy w styczniu w Sydney było już tylko gorzej - od lutego w żadnej z imprez cyklu nie zapisała na swoim koncie już nawet seta.

Kolejną rywalką Parmentier będzie Brytyjka Naomi Broady.

Trzech setów, by awansować do czołowej "ósemki" potrzebowała rozstawiona z numerem piątym Camila Giorgi. Finalistka dwóch poprzednich edycji wygrała z rosyjską kwalifikantką Jekateriną Aleksandrową 4:6, 6:2, 6:4. W następnym spotkaniu na jej drodze stanie Belgijka Kirsten Flipkens (9.).

W ćwierćfinale jest już też Słowaczka Dominika Cibulkova (8.). Finalistka Australian Open z 2014 roku wygrała z Jelizawietą Kuliczkową 6:2, 7:5. Rosjanka, która 12 kwietnia skończy 20 lat, pokazała się z dobrej strony w poprzedniej edycji turnieju w Spodku, gdy jako kwalifikantka dotarła do ćwierćfinału. Cibulkovą czeka teraz pojedynek z Francuzką Alize Cornet (4.) lub Włoszką Francescą Schiavone.

W czwartek w drugiej rundzie wystąpi Magda Linette. Mecz otwarcia przegrała Paula Kania.