Kurek i Japończycy podobno ustalili już szczegóły ewentualnego kontraktu. Gdyby zdecydował się na transfer, zarabiałby 600 tysięcy euro za sezon. To ponad dwa razy tyle, ile dostaje obecnie w Rzeszowie!

 

- Potwierdzam, że Bartek dostał bardzo atrakcyjną ofertę z ligi japońskiej. Trudno się jednak dziwić, bo Japończycy uwielbiają siatkarzy, którzy atakują z taką siłą i skutecznością, zdobywając w meczach wiele punktów. Kurek to dla nich wymarzony zawodnik - powiedział agent zawodnika Ryszard Bosek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

Sam zainteresowany jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, co do swojej przyszłości. Być może skorzysta z opcji przedłużenia kontraktu na kolejny sezon i zostanie w Asseco Resovii Rzeszów. Jego sytuacja powinna się wyjaśnić po meczach finałowych PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 

JT Hiroszima Thunders to mistrz Japonii z sezonu 2014/2015. W tegorocznych rozgrywkach drużyna prowadzona przez Veselina Vukovicia spisała się poniżej oczekiwań i zajęła dopiero szóste miejsce.

 

Czytaj więcej na temat transferu Bartosza Kurtka do Japonii TUTAJ.

 

Polecamy mecze PlusLigi na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!