facebook twitter youtube instagram RSS

Od 2:0 do 2:3. Porażka Polaków na zakończenie Memoriału Wagnera

Rywalizację w XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera zakończyła konfrontacja Polski i Serbii. Biało-czerwoni, choć prowadzili 2:0, przegrali całe spotkanie 2:3 i zajęli ostatecznie trzecie miejsce w turnieju. Imprezę rozegraną w Tauron Arenie Kraków wygrała reprezentacja Bułgarii.

Start w Memoriale Wagnera był dla podopiecznych Stephane Antigi próbą generalną przed startem w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który rozpocznie się 28 maja w Tokio. Trudno więc już w tym momencie oczekiwać po polskich siatkarzach optymalnej formy. Na przestrzeni całego turnieju forma biało-czerwonych falowała. Na inaugurację przegrali z Bułgarią 2:3 (21:25, 25:21, 21:25, 26:24, 12:15), w drugim meczu, po słabym początku, zdołali pokonać Belgię 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:22).

Podobnie było w meczu z Serbią: dwa pierwsze sety to z pewnością okres najlepszej gry biało-czerwonych na tej imprezie, w trzecim gra podopiecznych Stephane Antigi kompletnie się załamała, w efekcie Polacy przegrali całe spotkanie po tie-breaku.

Bohaterem pierwszej odsłony był bez wątpienia Mateusz Bieniek, to jego zagrywki kompletnie rozbiły rywali. Środkowy reprezentacji Polski pojawił się w polu zagrywki przy stanie 18:17 i serwował do końca seta, w decydujących akcjach posyłając trzy asy.
Obok dobrej zagrywki Polacy grali skutecznie blokiem, nie mieli również większych kłopotów z przyjęciem. Serbowie z kolei, w dwóch pierwszych partiach popełniali dużo błędów, nie mogli wstrzelić się zagrywką. Druga odsłona miała podobny przebieg: po wyrównanej walce biało-czerwoni wywalczyli w końcówce decydujące punkty i wygrali 25:22.

W trzecim secie gra biało-czerwonych wyraźnie się załamała, coraz lepiej dla odmiany prezentowali się rywale, którzy odskoczyli w środkowej części seta (11:16) i pewnie wygrali całą partię. Czwarta partia to kontynuacja słabej postawy: szarpana gra, mnożące się błędy, zepsute zagrywki były wodą na młyn dla rywali, którzy doprowadzili do tie-breaka. W piątym secie Polacy nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji, zmęczenie dawało się we znaki, szczególnie w końcówce, w której rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Polska - Serbia 2:3 (25:17, 25:22, 18:25, 19:25, 11:15)

Polska: Bartosz Kurek, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek i Paweł Zatorski (libero) oraz Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Marcin Możdżonek.

Serbia: Uros Kovacevic, Marko Ivovic, Aleksa Brdjovic, Drazen Luburic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac i Neven Majstorovic (libero) oraz Nikola Jovovic, Nemanja Jakovljevic.

XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera wygrali siatkarze Bułgarii, którzy zwyciężyli w trzech spotkaniach. To ich pierwszy triumf w historii imprezy. Drugie miejsce przypadło Serbii, a Polacy po porażce z Bułgarią (2:3) i Serbią (2:3) oraz zwycięstwie nad Belgią (3:1) zajęli trzecią lokatę.

19:28

20:16

20:33

Mecz Polska - Serbia w Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

20:36

Słuchamy hymnów obu państw. Mazurek Dąbrowskiego tradycyjnie odśpiewany a cappella przez kibiców.

20:42

20:43

POLSKA - SERBIA 0:0, 1:0 Zaczynamy ostatni mecz XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Pierwszy punkt zdobywa Bartosz Kurek.

20:43

POLSKA - SERBIA 0:0, 3:0 Bartosz Kurek znów skutecznie! Efektowny początek Polaków.

20:45

POLSKA - SERBIA 0:0, 3:2 Srećko Lisinac - as serwisowy.

20:46

POLSKA - SERBIA 0:0, 5:3 Bartosz Kurek - as serwisowy.

20:47

POLSKA - SERBIA 0:0, 7:5 Sprytny atak Michała Kubiaka

20:48

POLSKA - SERBIA 0:0, 8:5 Rafał Buszek daje trzy oczka zaliczki biało-czerwonym na pierwszej przerwie.

20:50

POLSKA - SERBIA 0:0, 9:7 Bartosz Kurek skutecznie.

20:51

POLSKA - SERBIA 0:0, 10:8 Efektowny atak Michała Kubiaka.

20:52

POLSKA - SERBIA 0:0, 12:9 Skuteczna gra biało-czerwonych w ataku.

20:53

POLSKA - SERBIA 0:0, 12:10 Punktuje Marko Ivović.

20:54

POLSKA - SERBIA 0:0, 13:12 Uros Kovacević z lewego skrzydła.

20:55

POLSKA - SERBIA 0:0, 14:12 Karol Kłos z przesuniętej krótkiej.

20:56

POLSKA - SERBIA 0:0, 14:13 Długa wymiana kończy się przestrzelonym atakiem Bartosza Kurka.

20:56

POLSKA - SERBIA 0:0, 15:13 Uros Kovacević myli się w polu zagrywki.

20:57

POLSKA - SERBIA 0:0, 16:14 Seria zepsutych zagrywek po obu stronach i dwa punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

20:59

POLSKA - SERBIA 0:0, 16:16 Goście odrobili straty...

21:00

POLSKA - SERBIA 0:0, 17:17 Przestrzelona zagrywka Michała Kubiaka.

21:01

POLSKA - SERBIA 0:0, 19:17 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

21:02

POLSKA - SERBIA 0:0, 20:17 Długą wymianę kończy Michał Kubiak. Trener Serbów bierze czas.

21:03

POLSKA - SERBIA 0:0, 21:17 Biało-czerwoni coraz bliżej wygranej w pierwszym secie.

21:04

POLSKA - SERBIA 0:0, 22:17 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

21:04

POLSKA - SERBIA 0:0, 23:17 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

21:05

POLSKA - SERBIA 0:0, 24:17 Skuteczny blok Polaków i piłka setowa!

21:05

POLSKA - SERBIA 1:0 (25:17) Mateusz Bieniek kolejnym asem serwisowym kończy seta!

21:10

21:10

POLSKA - SERBIA 1:0, 0:1 Mateusz Bieniek tym razem przestrzelił zagrywkę.

21:11

POLSKA - SERBIA 1:0, 3:2 Punktuje Michał Kubiak.

21:13

POLSKA - SERBIA 1:0, 5:3 Skuteczny blok biało-czerwonych.

21:14

POLSKA - SERBIA 1:0, 6:4 Polacy znów punktują blokiem.

21:16

POLSKA - SERBIA 1:0, 8:7 Punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

21:18

POLSKA - SERBIA 1:0, 8:8 Mateusz Bieniek przestrzelił zagrywkę.

21:19

POLSKA - SERBIA 1:0, 9:9 Zerwany atak Rafała Buszka.

21:20

POLSKA - SERBIA 1:0, 10:10 Serbowie przez moment na prowadzeniu, ale Drazen Luburić psuje zagrywkę.

21:21

POLSKA - SERBIA 1:0, 12:11 Skuteczny blok Mateusza Bieńka.

21:22

POLSKA - SERBIA 1:0, 13:11 Kolejny skuteczny blok biało-czerwonych i Nikola Grbiċ prosi o czas.

21:25

POLSKA - SERBIA 1:0, 15:14 Marko Ivović obija polski blok.

21:25

POLSKA - SERBIA 1:0, 16:14 Dwa punkty przewagi biało-czerwonych na drugiej przerwie.

21:28

POLSKA - SERBIA 1:0, 18:16 Serbowie mylą się w polu zagrywki.

21:29

POLSKA - SERBIA 1:0, 19:16 Czas dla trenera Serbów.

21:30

POLSKA - SERBIA 1:0, 19:17 Bartosz Kurek serwuje w siatkę.

21:31

POLSKA - SERBIA 1:0, 20:17 Dawid Konarski skutecznie z lewego skrzydła.

21:31

POLSKA - SERBIA 1:0, 20:18 Rafał Buszek serwuje w siatkę.

21:32

POLSKA - SERBIA 1:0, 21:19 Seria zepsutych zagrywek po obu stronach...

21:32

POLSKA - SERBIA 1:0, 21:20 Drazen Luburić skutecznie.

21:33

POLSKA - SERBIA 1:0, 22:20 Punktuje Dawid Konarski.

21:33

POLSKA - SERBIA 1:0, 22:21 Bartosz Kurek przegrał akcję na siatce.

21:34

POLSKA - SERBIA 1:0, 23:21 Bartosz Kurek tym razem skutecznie.

21:34

POLSKA - SERBIA 1:0, 24:21 Rafał Buszek daje biało-czerwonym piłkę setową!

21:35

POLSKA - SERBIA 1:0, 24:22 Drazen Luburić skutecznie.

21:36

POLSKA - SERBIA 2:0  (25:17, 25:22) Bartosz Kurek kończy drugą partię!

21:40

21:41

POLSKA - SERBIA 2:0, 2:2 Punkt za punkt na początku seta.

21:42

POLSKA - SERBIA 2:0, 3:3 Rafał Buszek przestrzelił zagrywkę.

21:43

POLSKA - SERBIA 2:0, 4:4 Karol Kłos z przechodzącej piłki.

21:43

POLSKA - SERBIA 2:0, 5:5 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

21:44

POLSKA - SERBIA 2:0, 5:7 Marko Ivović obija polski blok.

21:46

POLSKA - SERBIA 2:0, 6:8 Skuteczny blok Serbów i dwa punkty straty biało-czerwonych na pierwszej przerwie.

21:48

POLSKA - SERBIA 2:0, 8:9 Srećko Lisinac przestrzelił zagrywkę.

21:49

POLSKA - SERBIA 2:0, 8:10 Punktuje Uros Kovacević.

21:50

POLSKA - SERBIA 2:0, 8:11 Czas dla Stephane Antigi.

21:51

POLSKA - SERBIA 2:0, 10:12 Uros Kovacević przestrzelił zagrywkę.

21:51

POLSKA - SERBIA 2:0, 10:13 Michał Kubiak zatrzymany blokiem.

21:52

POLSKA - SERBIA 2:0, 10:14 Marko Podrascanin - as serwisowy. Stephane Antiga bierze drugi czas.

21:53

POLSKA - SERBIA 2:0, 11:14 Michał Kubiak obija blok rywali.

21:54

POLSKA - SERBIA 2:0, 11:15 Marko Ivović skutecznie z lewego skrzydła.

21:54

POLSKA - SERBIA 2:0, 11:16 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem i pięć punktów przewagi mają Serbowie na drugiej przerwie.

21:55

POLSKA - SERBIA 2:0, 12:16 Mateusz Bieniek ze środka.

21:56

POLSKA - SERBIA 2:0, 12:17 Odpowiada skutecznym atakiem Srećko Lisinac.

21:57

POLSKA - SERBIA 2:0, 13:18 Mateusz Bieniek serwuje w siatkę.

21:57

POLSKA - SERBIA 2:0, 13:19 Marko Podrascanin atakuje ze środka.

21:59

POLSKA - SERBIA 2:0, 15:20 Załamała się gra biało-czerwonych w trzecim secie.

21:59

POLSKA - SERBIA 2:0, 15:21 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem.

22:01

POLSKA - SERBIA 2:0, 15:22 As serwisowy Serbów.

22:02

POLSKA - SERBIA 2:0, 15:24 Piłka setowa dla Serbów...

22:02

POLSKA - SERBIA 2:0, 17:24 Skutecznie Michał Kubiak.

22:03

POLSKA - SERBIA 2:0, 18:24 Skuteczny blok Polaków. O czas prosi Nikola Grbiċ.

22:05

POLSKA - SERBIA 2:1 (25:17, 25:22, 18:25) Drazen Luburić skutecznym atakiem kończy trzeciego seta.

22:08

22:10

POLSKA - SERBIA 2:1, 1:3 Rafał Buszek przekroczył linię trzeciego metra.

22:10

POLSKA - SERBIA 2:1, 2:4 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

22:11

POLSKA - SERBIA 2:1, 3:5 Uros Kovacević przestrzelił zagrywkę.

22:12

POLSKA - SERBIA 2:1, 5:5 Skuteczny blok Polaków.

22:14

POLSKA - SERBIA 2:1, 7:7 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

22:15

POLSKA - SERBIA 2:1, 7:8 Przestrzelona zagrywka Bartosza Kurka. Punkt straty biało-czerwonych na pierwszej przerwie.

22:16

POLSKA - SERBIA 2:1, 7:9 Srećko Lisinac z przesuniętej krótkiej.

22:18

POLSKA - SERBIA 2:1, 7:11 Cztery akcje z rzędu wygrane przez Serbów. Stephane Antiga bierze czas.

22:19

POLSKA - SERBIA 2:1, 9:12 Rafał Buszek przestrzelił zagrywkę.

22:20

POLSKA - SERBIA 2:1, 10:12 Michał Kubiak po skosie z lewego skrzydła.

22:21

POLSKA - SERBIA 2:1, 11:14 Marko Podrascanin ze środka.

22:21

POLSKA - SERBIA 2:1, 12:14 Michał Kubiak skutecznie atakuje po skosie.

22:22

POLSKA - SERBIA 2:1, 13:15 Marko Podrascanin punktuje ze środka.

22:23

POLSKA - SERBIA 2:1, 13:16 Skuteczny blok Serbów i trzy punkty straty biało-czerwonych na drugiej przerwie.

22:24

POLSKA - SERBIA 2:1, 14:16 Potężny atak Michała Kubiaka po przerwie.

22:26

POLSKA - SERBIA 2:1, 15:19 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem. Stephane Antiga bierze czas.

22:28

POLSKA - SERBIA 2:1, 17:19 Bartosz Kurek skutecznie z drugiej linii.

22:28

POLSKA - SERBIA 2:1, 17:20 Bartosz Kurek minimalnie przestrzelił zagrywkę.

22:29

POLSKA - SERBIA 2:1, 18:21 Punktuje Marko Ivović.

22:30

POLSKA - SERBIA 2:1, 19:21 Dotknięcie siatki u Serbów.

22:31

POLSKA - SERBIA 2:1, 19:22 Skutecznie Uros Kovacević.

22:32

POLSKA - SERBIA 2:1, 19:24 Piłka setowa dla Serbów.

22:33

POLSKA - SERBIA 2:2 (25:17, 25:22, 18:25, 19:25) Drazen Luburić kończy czwartego seta. Gramy tie-breaka.

22:36

22:38

POLSKA - SERBIA 2:2, 1:1 Rafał Buszek zdobywa pierwszy punkt dla biało-czerwonych w piątym secie.

22:39

POLSKA - SERBIA 2:2, 2:2 Bartosz Kurek obija serbski blok.

22:39

POLSKA - SERBIA 2:2, 3:2 Bartosz Kurek - as serwisowy.

22:46

POLSKA - SERBIA 2:2, 8:9 Kurek z prawego skrzydła po bloku i Polacy wciąż w grze!

22:47

POLSKA - SERBIA 2:2, 9:10 Polacy po raz kolejny gonią wynik, a tym razem ze środka kończy Karol Kłos.

22:50

POLSKA - SERBIA 2:2, 10:12 Serwis Serbów w siatkę, ale w kolejnej akcji Marko Podrascanin skutecznie atakuje z krotkiej.

22:51

POLSKA - SERBIA 2:2, 10:13 Uros Kovacević - as serwisowy. Stephane Antiga bierze czas.

22:51

POLSKA - SERBIA 2:2, 11:14 Błąd serwisowy Karola Kłosa i piłka setowa dla Serbii.

22:52

POLSKA - SERBIA 2:3 (25:17, 25:22, 18:25, 19:25, 11:15) Srećko Lisinac atakiem z przechodzącej piłki kończy mecz!