Hiszpańska liga koszykarzy: 11 punktów Waczyńskiego, wygrana Unicai

Adam Waczyński zdobył 11 punktów dla Unicai Malaga, a jego drużyna w 5. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy wygrała na wyjeździe z niepokonanym do niedzieli liderem tabeli Iberostarem Tenerife 73:72.

Reprezentant Polski wyszedł do gry w pierwszej piątce i przebywał na parkiecie 17 minut. Trafił trzy z pięciu rzutów za trzy, obydwa wolne i spudłował jedyną próbę za dwa. Miał też dwie zbiórki w obronie i jedną w ataku oraz dwie asysty.

Był trzecim strzelcem zespołu. Najwięcej punktów dla Unicai w niedzielnym meczu zdobyli Amerykanin Jamar Smith - 23 i Serb Dejan Musli - 15.

Był to pierwszy w tym sezonie mecz Waczyńskiego, w którym uzyskał dwucyfrową zdobycz punktową. W minionych rozgrywkach, występując w zespole Rio Natura Monbus Santiago de Compostela, był ze średnią 14,6 pkt trzecim strzelcem ligi ACB.

Drużyna innego reprezentanta Polski Tomasza Gielo, Divina Joventut Badalona, przegrała natomiast piąte kojejne spotkanie, tym razem na własnym parkiecie z Baskonią Bilbao 83:90. Szczecinianin w 13 minut zdobył cztery punkty. Trafił jeden z trzech rzutów za dwa punkty i obydwa wolne, trzykrotnie spudłował za trzy. Zanotował też dwie zbiórki w obronie i asystę. Najwięcej dla Joventutu zdobył Alberto Abvalde - 15 pkt, a dla Baskonii Węgier Adam Hanga - 16.

W tabeli po pięciu kolejkach Unicaja jest ósma (3 zwycięstwa - 2 porażki), Divina Joventut zajmuje ostatnie, 16. miejsce (0-5). Prowadzą Iberostar i Baskonia (po 4-1).