1 liga: Okazałe zwycięstwo Chrobrego nad Stomilem

W pierwszoligowym spotkaniu Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:0. Tym samym głogowianie zrewanżowali się za ostatni bezpośredni mecz z olsztynianami, który przegrali w takim samym stosunku bramkowym.

Do tej pory w rozgrywkach 1 ligi zespoły uzbierały podobną liczbę punktów. Minimalnie lepszą sytuacją w tabeli mógł przed meczem pochwalić się Stomil. Zespół z Warmii posiadał bowiem 21 punktów, czyli o jeden punkt więcej niż drużyna z Głogowa. Olsztynianie plasowali się na 11. miejscu w tabeli, natomiast głogowianie zajmowali pozycję niżej.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy. Co prawda w 26. minucie Patryk Kun oddał groźny strzał z rzutu wolnego, ale Karol Szymański popisał się doskonałą interwencją. Przewaga Chrobrego została udokumentowana w 31. minucie, kiedy po błędzie jednego z obrońców Stomilu piłkę do bramki skierował Mateusz Machaj. Po stracie gola olsztynianie mieli spory problem, aby w ogóle przedostać się pod pole karne głogowian i ostatecznie gospodarze schodzili do szatni ze skromną zaliczką.

Początek drugiej odsłony mógł należeć do gości, jednak w 48. minucie Rafał Kujawa zmarnował świetną okazję do wyrównania. Osiem minut później głogowianie mogli podwyższyć wynik, jednak bramkarz Piotr Skiba uratował swój zespół przed utratą drugiej bramki. W następnej minucie golkiper nie miał już tyle szczęścia i po strzale Karola Danielaka musiał skapitulować. Prawdziwa kompromitacja przyszła jednak w 71. minucie, kiedy po fatalnym kiksie bramkarza Stomilu piłkę do pustej bramki wpakował Łukasz Szczepaniak.

Tym samym Chrobry zrewanżował się drużynie z Warmii. W ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami zwycięzcą był Stomil, który wygrał u siebie 3:0. Spotkanie zostało rozegrane 30 lipca.

Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Machaj (31'), 2:0 Karol Danielak (57'), 3:0 Łukasz Szczepaniak (71')

Żółte kartki:
Chrobry Głogów: Bartosz Kwiecień (15'), Sebastian Bonecki (29'), Mateusz Machaj (53').

Chrobry Głogów: Karol Szymański, Michał Michalec, Michał Ilków-Gołąb, Kamil Szubertowski, Seweryn Michalski, Bartosz Kwiecień (77' Maksimilian Rozwandowicz), Sebastian Bonecki, Dominik Kościelniak (46' Karol Danielak), Mateusz Machaj (70' Bartosz Machaj), Łukasz Szczepaniak, Paweł Wojciechowski.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba, Igor Biedrzycki (66' Wiktor Biedrzycki), Arkadiusz Czarnecki, Piotr Klepczarek, Rafał Kujawa, Patryk Kun, Grzegorz Lech, Tsubasa Nishi, Jarosław Ratajczak, Krzysztof Szewczyk (67' Karol Żwir), Marcel Ziemann (75' Wojciech Dziemidowicz).