W pierwszym secie górą byli goście, w drugim jastrzębianie, a obie odsłony zakończyły się rywalizacją na przewagi. Trzecią partię skutecznym atakiem ze środka rozpoczął Grzegorz Kosok (1:0), następnie Salvador Hidalgo Oliva zakończył na lewym skrzydle długą wymianę (2:0), w kolejnej akcji Łukasz Kaczmarek popełnił błąd w ataku (3:0), później Keith Pupart został zatrzymany blokiem przez Wojciecha Sobalę (4:0). Trener Gheorghe Cretu zmienił Puparta na Rafaela Koumentakisa, ale w następnej akcji Sobala zakończył kontrę gospodarzy (5:0). Opiekun Cuprum poprosił o czas, a po nim Koumentakis został zatrzymany blokiem przez Sobalę (6:0), a Kosok popisał się asem serwisowym (7:0). Po skutecznym ataku Jasona DeRocco (8:0), trener Cretu poprosił o weryfikację, ale nie przyniosła ona zmiany decyzji arbitrów.  W kolejnej akcji Patryk Strzeżek zaatakował po bloku rywali, podwyższając wynik na 9:0!

Serię jastrzębian przerwał dopiero Robert Taht, ale goście w dalszej części seta nie zdołali już odrobić strat. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie wygrali tę partię 25:12, ale w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie przegrali tę konfrontację  2:3 (24:26, 26:24, 25:12, 16:25, 11:15).

Punktowa seria jastrzębian w załączonym materiale wideo.