9:0! Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zmiażdżyli rywali na początku seta

Takiego początku seta nikt się nie spodziewał! Siatkarze Jastrzębskiego Węgla trzecią partię meczu 11. kolejki PlusLigi przeciwko Cuprum Lubin rozpoczęli od wygrania dziewięciu kolejnych akcji! Punktowa seria jastrzębian w załączonym materiale wideo.

W pierwszym secie górą byli goście, w drugim jastrzębianie, a obie odsłony zakończyły się rywalizacją na przewagi. Trzecią partię skutecznym atakiem ze środka rozpoczął Grzegorz Kosok (1:0), następnie Salvador Hidalgo Oliva zakończył na lewym skrzydle długą wymianę (2:0), w kolejnej akcji Łukasz Kaczmarek popełnił błąd w ataku (3:0), później Keith Pupart został zatrzymany blokiem przez Wojciecha Sobalę (4:0). Trener Gheorghe Cretu zmienił Puparta na Rafaela Koumentakisa, ale w następnej akcji Sobala zakończył kontrę gospodarzy (5:0). Opiekun Cuprum poprosił o czas, a po nim Koumentakis został zatrzymany blokiem przez Sobalę (6:0), a Kosok popisał się asem serwisowym (7:0). Po skutecznym ataku Jasona DeRocco (8:0), trener Cretu poprosił o weryfikację, ale nie przyniosła ona zmiany decyzji arbitrów.  W kolejnej akcji Patryk Strzeżek zaatakował po bloku rywali, podwyższając wynik na 9:0!

Serię jastrzębian przerwał dopiero Robert Taht, ale goście w dalszej części seta nie zdołali już odrobić strat. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie wygrali tę partię 25:12, ale w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie przegrali tę konfrontację  2:3 (24:26, 26:24, 25:12, 16:25, 11:15).

Punktowa seria jastrzębian w załączonym materiale wideo.