Klepacka: Piękne zakończenie sezonu

Piękne zakończenie sezonu, nie mogło być inaczej - powiedziała Zofia Klepacka po niedzielnej ceremonii zakończenia finałowych regat żeglarskich Pucharu Świata w Melbourne. Zawodniczka YKP Warszawa zwyciężyła w windsurfingowej klasie RS:X.

"Dziękuję za wsparcie wielu, wielu osób, dziękuję miejscowej Polonii, która nas odpowiednio ugościła (Jarek, Ola, Marika, Dave). Jedzenie było przepyszne, szczególnie po ciężkich wyścigach. Mam jeszcze większą motywację do dalszej pracy. Celem jest medal igrzysk w Tokio" – dodała warszawianka.

Dla brązowej medalistki olimpijskiej z Londynu (2012) zwycięstwo w mieście igrzysk 1956 roku było zwieńczeniem udanego sezonu. Mimo że nie zakwalifikowała się do igrzysk w Rio de Janeiro, to osiągała w tym roku bardzo dobre wyniki, jak to ocenił trener główny kadry narodowej PZŻ Paweł Kowalski.

Sezon rozpoczęła czwartym miejscem w mistrzostwach świata w Izraelu. Później było już tylko lepiej – wygrała regaty Pucharu Świata we francuskim Hyeres i Europy w holenderskim Medemblik, została wicemistrzynią kontynentu oraz zdobyła Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego i złoty medal mistrzostw kraju.

Oprócz Klepackiej w Melbourne startowała jeszcze w biało-czerwonych barwach Agata Barwińska (MOS SSW Iława), która zajęła szóste miejsce w klasie Laser Radial. Mimo że w niedzielnym wyścigu medalowym z udziałem 10 najlepszych zawodniczek uplasowała się na trzeciej pozycji, nie zdołała jednak poprawić lokaty w klasyfikacji generalnej.

U wybrzeży Melbourne w jedenastu konkurencjach rywalizowało 215 żeglarzy z 28 krajów.