- Jestem zadowolony, że sprawę Nikolicia udało nam się załatwić jeszcze przed świętami. Teraz będziemy mogli skoncentrować się na kolejnych transferach. Chcielibyśmy pozyskać gracza, który byłby kluczowym zawodnikiem w środku pomocy i dyrygował całą formacją. Mamy na celowniku jednego czy dwóch takich zawodników i myślę, że niebawem podpiszemy umowę z jednym z nich - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Daily Herald" prezes Chicago Fire Nelson Rodriguez.

Nie wymienił żadnego nazwiska, jednak coraz częściej mówi się o sprowadzeniu z Manchesteru United Bastiana Schweinsteigera, który w Anglii nie dostaje szans na grę. Do ostatniego w ubiegłym sezonie zespołu w lidze MLS przymierzany jest również zawodnik PSV Eindhoven Andres Guardado.

Zdaniem Rodrigueza ściągnięcie Nikolicia było pierwszym krokiem w kierunku wzmocnienia drużyny przed kolejnym sezonem.

- Pozyskanie Nikolicia było dla nas bardzo ważne. Legia otrzymała za niego mnóstwo ofert, ale to nasza została rozpatrzona pozytywnie. Nemanja był na liście naszych życzeń i obserwowaliśmy go już od siedmiu-ośmiu miesięcy - powiedział prezes, po czym dodał, że jego zdaniem Nikolić będzie świetnie współpracował z Holendrem Michaelem de Leeuwem.