Puchar Króla: FC Barcelona odrobiła straty i wyeliminowała Athletic Bilbao

FC Barcelona pokonała Athletic Bilbao 3:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. Dzięki temu wywalczyła awans. W pierwszym spotkaniu górą byli Baskowie, wygrywając 2:1.

Jeszcze w pierwszej połowie wynik spotkania otworzył Luis Suarez. Urugwajczyk popisał się znakomitym strzałem z powietrza. Był to jego 100. gol w barwach Barcelony! Potrzebował do tego zaledwie 120 meczów, co robi wrażenie.

Tuż po przerwie rezultat podwyższył Neymar. Brazylijczyk wywalczył rzut karny i sam wymierzył sprawiedliwość. W ten sposób przerwał swoją fatalną serię. Na kolejne trafienie czekał ponad 1000 minut!

Goście łatwo się jednak nie poddali. Minęło sto osiemdziesiąt sekund i Enric Saborit pokonał Jaspera Cillessena. Co warto podkreślić, była to praktycznie pierwsza groźna akcja piłkarzy z Bilbao. W tym momencie mieliśmy dogrywkę.

Ostatecznie wszystko wyjaśniło się w ciągu regulaminowego czasu gry. W 78. minucie kropkę nad "i" postawił Lionel Messi, popisując się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, czym zapewnił awans swojej drużynie.