Barcelona zmiażdżyła Alaves! To był przedsmak finału Pucharu Króla

W 22. kolejce Primera Division FC Barcelona rozbiła na wyjeździe Deportivo Alaves 6:0. Gospodarze mogą z niepokojem spoglądać w przyszłość, gdyż 27 maja obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w finale Pucharu Króla.

Spotkanie było preludium do mającego się odbyć 27 maja finału Pucharu Króla. Alaves awansowało do niego eliminując między innymi Celtę Vigo, drugoligowe Alcorcón oraz drużynę Przemysława Tytonia - Deportivo La Coruna.

Pierwsza połowa rozegrana została pod dyktando gości, choć podopieczni Luisa Enrique wynik otworzyli dopiero w 37. minucie. Wówczas do siatki, z najbliższej odległości, trafił Luis Suarez, który zaledwie trzy minuty później asystował przy golu Neymara.

W drugiej odsłonie Barcelona nie pozostawiła rywalom złudzeń i wykorzystywała każdy błąd w ich defensywie. Strzelanie rozpoczął w 59. minucie Messi, a cztery minuty później po jego wejściu w pole karne gola samobójczego strzelił Alexis Ruano. Kolejną bramkę dołożył Ivan Rakitić, a wynik zamknął niezawodny Suarez, który w tym sezonie zanotował tym samym osiemnaste trafienie w lidze.

Deportivo Alaves - FC Barcelona 0:6 (0:2)
Bramki: Suarez 37, 67, Neymar 40, Messi 59, Alexis 63 (s), Rakitić 65

Deportivo Alaves: Fernando Pacheco - Theo Hernandez (87' Raul Garcia), Victor Laguardia, Alexis Ruano, Carlos Vigaray - Daniel Torres, Marcos Llorente - Ruben Sobrino, Nenad Krsticić (46' Kiko), Aleksandar Katai (57' Oscar Romero) - Christian Santos.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Lucas Digne, Jeremy Mathieu, Samuel Umtiti (66' Jordi Alba), Aleix Vidal - Andre Gomes (72' Sergi Roberto), Sergio Busquets (65' Andres Iniesta), Ivan Rakitić - Neymar, Luis Suarez, Lionel Messi.

Żółte kartki: Laguardia - Umtiti, Busquets, Rakitić.

Sędzia: Carlos Clos Gómez.