Pierwsza część sezonu 2016/2017 była dla Bartosza Kurka męczarnią. 28-latek z Wałbrzycha całe mecze spędzał w kwadracie dla rezerwowych ze względu na świetną formę podstawowego atakującego Mariusza Wlazłego. Wydaje się jednak, że sytuacja Kurka uległa zmianie po meczu z Lotosem Treflem Gdańsk, w którym Bartosz ożywił poczynania Skry na... przyjęciu. Wobec problemów zdrowotnych Michała Winiarskiego i Artura Szalpuka, Philippe Blain ustawił Kurka na tej pozycji, na której już od dawna widziałaby go większość kibiców z Bełchatowa... i całej Polski.

Fani reprezentacji Polski zastanawiają się bowiem, jak będzie wyglądało przyjęcie kadry na najważniejszej imprezie 2017 roku - mistrzostwach Europy w naszym kraju. Kurek wyrasta teraz na naturalnego kandydata do składu, w którym powinni znaleźć się także Michał Kubiak i Mateusz Mika. Obydwaj zawodnicy w ostatnim czasie mieli jednak problemy z kontuzjami i nie wiadomo, w jakiej formie będą znajdowali się za pół roku. Kto jeszcze mógłby zagrać na przełomie sierpnia i września w zespole prowadzonym przez Fefe De Giorgiego? Być może szansę dostanie ktoś z trójki Szalpuk, Bednorz, Buszek? Sami zainteresowani wypowiedzą się w tym temacie w dzisiejszym magazynie.

O tym, jak widzą rolę Kurka w swoich zespołach, opowiedzą szkoleniowcy PGE Skry i reprezentacji Polski - wspomniani wcześniej Blain i De Giorgi. Z kolei w studiu o obsadzie pozycji przyjmującego porozmawiają goście Krzysztofa Wanio - ekspert Polsatu Sport Wojciech Drzyzga, prezes PGE Skry Konrad Piechocki oraz dziennikarz naszej stacji Marcin Lepa.

Magazyn Polska 2017 o 21:00 w Polsacie Sport.

Prowadzący: Krzysztof Wanio

Goście: Wojciech Drzyzga, Konrad Piechocki, Marcin Lepa