Skromne zwycięstwo Śląska nad Wisłą, Roman bohaterem wrocławian

W meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław skromnie wygrał z Wisłą Kraków 1:0. Co prawda to podopieczni Kiko Ramireza stwarzali sobie więcej okazji do strzelenia gola, ale byli bardzo nieskuteczni. Wykorzystał to Śląsk w osobie innego Hiszpana - Joana Romana - który zagwarantował swojej drużynie pełną pulę punktów.

W drugim sobotnim spotkaniu spotkały się ósma i trzynasta drużyna Ekstraklasy. Przed meczem w lepszej sytuacji była Wisła, która posiadała pięć punktów przewagi nad Śląskiem i w przypadku ewentualnej wygranej miała szansę przesunąć się w górę mistrzowskiej połowy tabeli. Podopieczni Jana Urbana w zeszłym tygodniu do 94. minuty gry prowadzili z Wisłą Płock 1:0, jednak w ostatniej akcji meczu gola na wyrównanie zdobył Jose Kante.

Pierwsza połowa z pewnością nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadziła Wisła w 19. minucie gry. Rafał Boguski zagrał wówczas do Tomasza Cywki, a ten czubkiem buta przedłużył do Petara Brleka. Chorwat uderzył jednak bardzo nieczysto i posłał piłkę wysoko ponad bramkę strzeżoną przez Mariusza Pawełka. Brlek dał o sobie znać jeszcze w 38. minucie gdy próbował dośrodkować z lewej strony pola karnego, jednak fatalnie skiksował i w rezultacie zaliczył "efektowny" upadek.

Druga odsłona zaczęła się równie sennie jak poprzednia. Gra toczyła się głównie w środku pola i żadna ze stron przez długi okres nie potrafiła wypracować sobie korzystnej sytuacji. Większą inicjatywę przejawiała Wisła, której zawodnicy zmusili Pawełka do interwencji w 58. i 64. minucie. Chwilę później powinno być już 0:1, jednak w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił Patryk Małecki. Krakowianie naciskali, ale to gospodarze otworzyli wynik meczu w 76. minucie po strzale Romana. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i to Śląsk zainkasował cenne trzy punkty.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Roman 76'.

Żółte kartki: Pich - Małecki, Głowacki.

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec - Sito Riera (66' Joan Roman), Aleksandar Kovacevic, Łukasz Madej, Ryota Morioka, Robert Pich - Kamil Biliński (80' Alvarinho).

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (73' Semir Stilic), Krzysztof Mączyński, Pol Llonch, Petar Brlek (61' Hugo Videmont), Patryk Małecki - Paweł Brożek (81' Zdenek Ondrasek).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).