Wigry stają przed olbrzymią szansą awansu do finału Pucharu Polski. Pierwszoligowiec o mecz na Stadionie Narodowym będzie walczył z beniaminkiem Ekstraklasy, Arką Gdynia. Prezes PZPN liczy, że dojdzie do niespodzianki i zespół Dominika Nowaka wygra te rozgrywki. – Moim faworytem są Wigry Suwałki! Wszyscy mówiliśmy o tym, że Sutton może pokonać Arsenal. Nie zawsze w finale muszą być najlepsze drużyny. Zresztą najlepsze drużyny dochodzą do finału, a słabsze, które są wyeliminowane, są po prostu w tych rozgrywkach słabe – stwierdził Boniek.

 

– Mamy dwa dobre półfinały. Pełne niespodzianek. Gdyby to była Anglia, inna kultura medialna, to wszyscy mówiliby o fantastycznej postawie zespołu z Suwałk. Natomiast została im jeszcze do pokonania Arka, co nie jest takie łatwe – dodał prezes.

 

Rywalizację Lecha z Pogonią poprzedził mecz między tymi zespołami w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. W tym spotkaniu Kolejorz wygrał w Szczecinie 3:0. Czy podobnie będzie w Poznaniu? – Drugi półfinał jest również bardzo interesujący. To drużyny, które chciałby ten Puchar Polski zdobyć, ale tylko jedna z drużyn Lech – Pogoń pojedzie na Stadion Narodowy – zakończył Boniek.

 

Transmisja meczu Wigry Suwałki – Arka Gdynia we wtorek od 17:45 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

 

Transmisja meczu Lech Poznań – Pogoń Szczecin w środę od 19:15 w Polsacie Sport i Super Polsacie.