Fortuna 1 Liga: Korona z kompletem punktów, Stomil bez żadnego

Korona Kielce pokonała ŁKS Łódź

W pierwszej lidze piłkarskiej sytuacja się nie zmienia - po piątej kolejce Korona wciąż ma komplet punktów, a Stomil żadnego. Kielczanie w szlagierowym meczu tej serii pokonali u siebie ŁKS Łódź 1:0, zaś olsztynianie przegrali na wyjeździe z trzecim w tabeli Widzewem 0:2.

O sobotnim zwycięstwie Korony przesądził gol Grzegorza Szymusika w 74. minucie. Dzięki temu kielczanie z dorobkiem 15 punktów umocnili się na pozycji lidera, natomiast ŁKS jest czwarty (8 pkt), ale wiele drużyn nie grało jeszcze w tej kolejce.

Lider z Kielc wyprzedza o dwa punkty Miedź Legnica, która już w piątek pokonała na wyjeździe grającą przez godzinę w dziesiątkę Puszczę Niepołomice 1:0.

Trzeci w tabeli jest Widzew (12 pkt). Podopieczni Janusza Niedźwiedzia - w obecności ponad 15 tysięcy kibiców - pokonali Stomil 2:0. Gole dla gospodarzy, osłabionych brakiem m.in. Dominika Kuna, Michała Grudniewskiego i od dawna Przemysława Kity, strzelili sprowadzony niedawno Portugalczyk Fabio Nunes (w 26. minucie) oraz w drugiej połowie po jego asyście Patryk Stępiński.

Mocno przebudowany w letniej przerwie Stomil od 56. minuty grał w dziesiątkę, po czerwonej kartce Karola Żwira. Olsztynianie zanotowali fatalny start w tym sezonie. W pięciu meczach nie zdobyli żadnego punktu i tylko jedną bramkę.

W innym sobotnim spotkaniu GKS Jastrzębie zremisował z Resovią 1:1.

Na niedzielę zaplanowano trzy mecze 5. kolejki, a na poniedziałek - ostatnie dwa.

Bezpośredni awans do ekstraklasy uzyskają dwa najlepsze zespoły, a o trzecią przepustkę powalczą w barażach ekipy z miejsc 3-6. Do drugiej ligi spadną trzy ostatnie drużyny.