W grze o Final Four Ligi Mistrzów pozostało sześć zespołów. Udział w turnieju finałowym ma zapewniony gospodarz, Sir Sicoma Colussi Perugia. We wtorek rywalizację rozpoczną Zenit Kazań i Biełogorie Biełgorod. Będzie to starcie dwóch czołowych rosyjskich drużyn. W poprzedniej fazie łatwiejsze zadanie miał Zenit Kazań, który bez straty seta dwukrotnie pokonał Knack Roeselare. Biełogorie Biełgorod wyeliminowało ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W dwóch spotkaniach ZAKSA zdołała ugrac zaledwie dwie partie.

 

W spotkaniu pomiędzy Zenitem a Biełogorodem faworytem jest pierwsza drużyna. W lidze rosyjskiej drużyny stanęły naprzeciwko siebie dwa razy. Najpierw na własnym boisku 3:1 wygrał Zenit, później, w rewanżu zdeklasował rywala 3:0. O dyspozycji obu ekip świadczy również ich miejsce w tabeli - Zenit prowadzi i ma 17 punktów przewagi nad trzecim Biełgorodem.

 

Pozostałe dwie pary tworzą Berlin Recycling Volleys i Dynamo Moskwa oraz Azimut Modena i Cucine Lube Civitanova. Pewne jest zatem, że w Final Four znajdą się co najmniej dwie włoskie ekipy i co najmniej jedna rosyjska.

 

Mecz Zenit Kazań - Biełogorie Biełgorod od 18:30 w Polsacie Sport News.