Inne

Robert Lewandowski: Nie wybieram siebie,...

KarteK w swojej karierze był częścią największych organizacji esportowych w Polsce. Może pochwalić się reprezentowaniem Voodoo Gaming, D-Link PGS czy MaxFloPlaY. Na kartach cybernetycznych rozgrywek zapisał się, zdobywając m.in. tytuł Mistrzostwa Polski EA SPORTS FIFA 15 Ultimate Team™. Co ciekawe, wraz z Gontarkiem do klubu dołączył Marcin ‘Darky’ Sieczkowski, który w Wiśle objął stanowisko szefa do spraw sportów elektronicznych. W przeszłości Sieczkowski współtworzył Universal Soldiers i D-Link PGS, szybko wyrabiając sobie markę jednego z najważniejszych menadżerów w krajowym środowisku.

 

Wisła Płock to już drugi klub w Ekstraklasie – a trzeci obok pierwszoligowego GKS Tychy – który postanowił wzbogacić swoje struktury o esportową sekcję. Wcześniej na podobny ruch zdecydowała się Legia Warszawa, będąc nad Wisłą bezapelacyjnym prekursorem w tej materii. W Europie to już norma. Zawodników FIFA17 widujemy na co dzień w trykotach m.in. VFL Wolfsburg, West Ham United, Schalke 04, Valencia CF, Manchester City, FC Ajax, Paris Saint-Germain F.C czy AS Roma.

 

Co ciekawe, na konferencji prasowej Sieczkowski wspomniał, że Wisła Płock nie planuje zamykać się jedynie na wirtualnych piłkarzy. W planach jest już zbudowanie zespołów Counter-Strike’a: Global Offensive i League of Legends. Drużyny miałyby się jednak opierać o graczy z lokalnego, płockiego środowiska.