Nic dwa razy się nie zdarza. Bez bramek na Camp Nou, awans Juventusu

FC Barcelona i Juventus stoczyły w środowy wieczór batalię o półfinał Ligi Mistrzów. Po pierwszym meczu bliżej najlepszej czwórki byli piłkarze z Turynu, którzy wygrali u siebie 3:0. Barca liczyła na cud, podobnie jak w dwumeczu z PSG, ale tym razem trafiła na znakomicie dysponowanego rywala. Żadna z drużyn nie trafiła ostatecznie do siatki i to ekipa z Turynu może świętować awans do kolejnej rundy!

Obecność Barcelony w ćwierćfinale Ligi Mistrzów można było określić mianem cudu, bowiem Katalończycy w bliżej nieokreślony sposób odrobili straty z wyjazdowego meczu z PSG (0:4) i u siebie, po fantastycznej pogoni, pokonali paryżan 6:1. Katalończycy nie wyciągnęli jednak wniosków z rywalizacji z PSG i w pierwszym spotkaniu Juventusem, ponownie wrócili do domu ze sporym bagażem bramek. Historia pokazywała jednak, że nawet po porażce 0:3 (taki wynik padł na Juventus Stadium), Barcelona nie mogła być skazywana na odpadnięcie z rozgrywek.

Gospodarze musieli jednak zmierzyć się z najlepszą obroną tej edycji Ligi Mistrzów, która w całych rozgrywkach straciła wcześniej tylko dwa gole. Juventus od początku zagrał wysokim pressingiem i starał się trzymać Katalończyków z dala od swojej bramki. Barcelonie z rzadka udawało się przebić przez zasieki obronne gości, a w pierwszej połowie najlepszą okazję na objęcie prowadzenia zmarnował Leo Messi. Argentyńczyk miał piłkę na lewej nodze, 12 metrów od bramki Buffona, ale uderzenie minęło o centymetry słupek. Z przeciwnej strony najwięcej do powiedzenia miał rodak Messiego - Gonzalo Higuain, ale jego dwie próby nie znalazły drogi do siatki.

Napór Barcelony na Camp Nou trwał także po przerwie, ale podopiecznym Luisa Enrique cały czas brakowało szczęścia i skuteczności w polu karnym Starej Damy. I znowu najlepsze sytuacje miał Leo Messi, który w środowy wieczór nie mógł wstrzelić się miedzy słupki i każda jego próba minimalnie mijała świątynię Buffona. Juventus także miał swoje szanse, głównie za sprawą Juana Cuadrado, który szalał na prawym skrzydle, ale także nie zakończył spotkania golem. Blisko tego był z drugiej strony Sergi Roberto, ale jego próba w końcówce minęła spojenie słupka z poprzeczką.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 0:0, który premiuje do kolejnej rundy zespół z Turynu.

Barcelona - Juventus Turyn 0:0

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (78. Javier Mascherano), Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Ivan Rakitic (58. Paco Alcacer), Sergio Busquets, Andres Iniesta - Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.

Juventus: Gianluigi Buffon - Dani Alves, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Juan Cuadrado (84. Mario Lemina), Sami Khedira, Miralem Pjanic - Paulo Dybala (75. Andrea Barzagli), Mario Mandzukic - Gonzalo Higuain (88. Kwadwo Asamoah).

Relacja zakończona

Bezbramkowy remis daje awans Juventusowi, który wygrał pierwszy mecz w Turynie 3:0!

Juventus kapitalnie się broni, nie będzie żadnych goli...

Trzy minuty doliczone. Za mało jak na trzy gole.

Alex Sandro zagrywał piłkę ręką we włąsnym polu karnym, ale sędziowie tego nie zauważyli i tylko rożny dla Barcy.

Kolejna zmiana w Juve - Kwadwo Asamoah za Gonzalo Higuaina.

Lemina od razu blisko gola! Piłka po rykoszecie minimalnie minęła słupek Ter Stegena.

Król asyst Juan Cuadrado kończy występ w tym spotkaniu - w jego miejsce na murawie Mario Lemina.

Nie było spalonego Cuadrado, ale Ter Stegen przytomnie uprzedził rywala na 40. metrze od swojej bramki.

Barcelona usilnie próbuje strzelić gola, a Juventus kontruje. Khedira fatalnie zepsuł jednak szybką akcję gości!

Będzie kolejna zmiana w Barcelonie - Mascherano wchodzi za Sergiego Roberto.

Powoli, ale gaśnie nadzieja w kibicach i piłkarzach Barcelony. Trzeba jednak pamiętać, że tę drużynę stać na szybkie trzy gole!

Chiellini "zdjął" piłkę z głowy Alcacera!

Akcja Dybaly w stylu Messiego - strzał jednak niecelny.

Sergi Roberto o krok od kapitalnego gola! Piłka przeleciała jednak tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Wielkie szczęście Juventusu!

Messi nie wie jak ta piłka nie wpadła do siatki. I znowu uderzenie nad poprzeczka!

Seria rzutów rożnych dla Barcelony - cała drużyna z Turynu we własnym polu karnym.

Żółta kartka dla Khediry, który spóźnił się ze wślizgiem i ostro faulował Suareza pod swoim polem karnym.

Poprzeczka po strzale Pjanicia i rykoszecie od jednego z graczy Barcelony! Wcześniej sędzia nie odgwizdał faulu na Busquetsie.

Neymar wygrał przebitkę przed polem karnym, ale akcja po raz kolejny kończy się niecelnym strzałem!

Ależ spokój Mandzukicia pod własną bramką - zgrał piłkę wprost w ręce Buffona.

Trwa szturm Barcelony na bramkę gości!

Pierwsza zmiana w Barcelonie: Alcacer zmienia niewidocznego Rakiticia.

Messi tuż nad bramką!

Żółta kartka dla Chielliniego i rzut wolny dla Barcy z 20 metrów od bramki Buffona.

Leo Messi znakomicie przyjął piłkę przed szesnastką rywala, ale jego techniczne uderzenie o centymetry minęło słupek!

Cuadrado strzelał z ostrego kąta i Barcelona uratowana przez Ter Stegena, który przytomnie zostawił rękę przy krótkim słupku.

Messi nad bramką.

Neymar gra zbyt samolubnie, powinien był dograć do Suareza, ale strzelał z ostrego kąta. Niecelnie.

Juan Cuadrado przed doskonałą okazją, ale uderzył obok słupka. Kibice Barcy odetchnęli z ulgą.

Ależ solowa akcja Neymara! Związał czterech obrońców, ale ostatecznie został przyblokowany w polu karnym.

Ruszamy z drugą połową!

Statystyki potwierdzają przewagę Barcelony w pierwszej połowie. Czy coś z tego wyniknie?

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Barcelona przeważała, ale do przerwy nie ma powodów do zadowolenia. Wracamy za kilkanaście minut.

Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.

Żółta kartka dla Neymara, który zrewanżował się Pjaniciowi za faul na Messim. Niepotrzebne zachowanie Brazylijczyka.

Luis Suarez składał się do efektownych nożyc, ale na plecach miał Chielliniego i strzał niecelny.

Wiele emocji na murawie, czasami niekoniecznie związanych z grą w piłkę.

Pierwsza żółta kartka - dla Andresa Iniesty. Faul taktyczny Hiszpana i słuszna decyzja sędziego.

Roberto do Suareza, ale tylko rzut rożny.

Juventus nareszcie wyszedł z własnej połowy i od razu było groźnie. Higuain uprzedził obrońców, ale strzelił prosto w Ter Stegena!

Messi nie sięgnął piłki przypadkowo zagranej w pole karne Juventusu. Futbolówka w rękach Buffona.

W 35. minucie Barcelona nie jest ani o krok bliżej półfinału...

A my zapraszamy także na relację z drugiego pojedynku o półfinał LM.

AS Monaco - Borussia Dortmund. Relacja i wynik na żywo

To mogła być najefektowniejsza para 1/4 finału Ligi Mistrzów, niestety jednak skupiła najwięcej uwagi piłkarskiego świata z innego powodu. Dwumecz AS Monaco - Borussia Dortmund rozgrywany jest w cieniu ataku bombowego, któremu czoła musiał stawić zespół z Niemiec. Zawodnicy BVB przegrali pierwsze spotkanie, czy zdołają odrobić straty w Księstwie?

Khedira ma problem ze stopą, po ostrym starciu z Neymarem.

Dwukrotnie próbował teraz Messi. Najpierw piłkę odbił Buffon, a przy dobitce Argentyńczyk trafił już z ostrego kąta w boczną siatkę.

Protesty Neymara po tym, jak został powstrzymany w polu karnym przez Daniego Alvesa. Mało brakło a to piłkarz Barcelony ujrzałby żółtą kartkę.

Suarez faulował Bonucciego w polu karnym Juventusu i kolejna akcja Barcy spaliła na panewce.

Gwizdy na Camp Nou po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej. Kibice nie zgadzają się z sędzią Kuipersem.

Dybala na minimalnym spalonym. Gdyby nie to, mogło być 1:0 dla Juve...

Barcelona złapała wiatr w żagle, ale wciaż nie może trafić do siatki! Alba wycofał piłkę do Neymara, ale ten z powietrza uderza nad bramką. Po chwili niecelny strzał Sergiego Roberto.

Najlepsza okazja Barcelony! Piłka spadła na 12 metrze pod nogi Messiego, który uderzył nieatakowany. Tuż obok słupka!

Strzał Suareza w wielkim tłoku zablokowany przez obrońców. Ładna akcja Barcelony.

Barcelona zamknęła teraz gości na ich połowie boiska i wreszcie stworzyła dogodną okazję! Albie zabrakło jednak kilku centymetrów by sięgnąć dośrodkowanej piłki. To mógł być gol!

Messi uderza nad bramką, a w odpowiedzi Cuadrado z ekwilibrystycznej pozycji także nie trafia w światło bramki!

Higuain dostał prezent od obrońców Barcy, ale posłał piłkę z szesnastu metrów nad poprzeczką!

Neymar do Suareza w polu karnym, ale obrońcy ponownie wyjaśniają sytuację.

Juventus w pierwszych minutach gra wysokim pressingiem i gospodarze mają kłopoty z wyprowadzeniem akcji.

Znowu Neymar wpadł w pole karne i znowu jak spod ziemi wyskoczył Bonucci, który wybił piłkę na rzut rożny.

Mamy już pierwszą bramkę w Monako, gdzie gospodarze prowadzą z BVB 1:0.

Tym razem Cuadrado wywalczył stały fragment w pobliżu szesnastki Barcy.

Neymar szarżował w polu karnym Juve, ale w ostatniej chwili zatrzymał się na Bonuccim.

Groźna sytuacja Higuaina, ale piłka w rękach Ter Stegena.

Dybala leżał na murawie zwijając się z bólu, ale gdy w jego okolicy pojawiła się piłka, to nagle ozdrowiał! Argentyńćzyk po chwili faulowany pod polem karnym Barcy.

W środku pola faulowany Pjanic przez Iniestę. Juventus pod polem karnym Barcelony.

Rozpoczęli!

Juventus w niezmienionym składzie w stosunku do pierwszego meczu w Turynie, do skłądu Barcelony wraca Sergio Busquets.

A dzisiaj sędzią spotkania jest Holender Bjoern Kuipers. Oby on i jego asystenci ustrzegli się błędów.

Hymn Ligi Mistrzów wygwizdany... To reakcja na wczorajsze decyzje sędziów meczu Ral - Bayern. Sędziów, którzy reprezentują przecież UEFA...

Ale po drugiej stronie jest żelazna defensywa Cheillini-Bonucci-Barzagli, która za plecami ma jednego z najlepszych bramkarzy świata - Gigi Buffona. Żaden z tych piłkarzy nie wygrał jeszcze nigdy Ligi Mistrzów!

A wśród nich jest Leo Messi, który jeśli dwa razy trafi do siatki to będzie miał na koncie już 500 bramek w karierze! Wszystkie zdobył oczywiście dla Barcelony.

Zaczynamy już za chwilę, piłkarze wychodzą już na murawę!

Ciekawa statystyka:

Juventus: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuain.

Na nieco ponad 15 minut przed rozpoczęciem meczu mamy dla Was składy w jakich wystąpią obie ekipy.

Witamy w relacji na żywo z rewanżowego spotkania FC Barcelona - Juventus.