Gol i asysta Klicha w ostatnim meczu sezonu!

Mateusz Klich udanie zakończył sezon w Eredivisie. Polak strzelił gola i zaliczył asystę w meczu z Groningen, lecz nie pomogło to jego drużynie w odniesieniu korzystnego wyniku. Twente przegrało 3:5.

Klich w ostatnim czasie zanotował kilka asyst, ale do siatki nie trafił od lutego, kiedy to zapewnił zwycięstwo z Heerenveen. W ostatniej kolejce zdołał to nawet połączyć. Najpierw asystował przy trafieniu Dylana George'a, a następnie wykorzystał rzut karny. Było to jego czwarte ostatnie podanie oraz szósty gol w sezonie. Jak się jednak okazało nie miał większego znaczenia w kontekście wyniku z Groningen.

Twente przegrywało już po dwóch minutach, a do przerwy było już 4:1 dla gości. W drugiej połowie gospodarze mieli sporą przewagę, ale na odrabianie strat było już nieco za późno. Ostatecznie przegrali 3:5, zajmując siódme miejsce na koniec sezonu.

Twente - Groningen 3:5 (1:4)

Bramki: George 19, Klich 64 (rz.k.), Unal 85 - Linssen 2, Idrissi 2, 29, Thesker 43 (sam.), Sorloth 66.

Twente: Marsman - van der Lely, Andersen, Thesker, Trajkovski - Mokotjo, Jensen, Klich - George, Unal, Celina (46 Hooiveld).

Groningen: Padt - Bijl, Reijnen, Memisevic, Davidson - Drost, Bacuna, Jenssen, Idrissi (67 Hrustic) - Mahi (62 Sorloth), Linssen (76 van Weert).