Grad goli w Krakowie

Wisła Kraków pokonała Pogoń Szczecin 4:0 w meczu 35 kolejki LOTTO Ekstraklasy. Krakowianie umocnili się na 5. miejscu w tabeli.

Pierwszą okazję do zdobycia gola miała Pogoń. W 6. minucie groźnie uderzył zza pola karnego Dawid Kort, a Łukasz Załuska źle odbił piłkę. Niewiele brakowało, a dopadłby jej Marcin Listkowski, ale ostatecznie sytuację wyjaśnił jeden z obrońców Wisły.

W 18. min po raz pierwszy musiał wyciągać piłkę z siatki Adrian Henger. Po dośrodkowaniu z prawej strony Tomasza Cywki celną „główką” popisał się Patryk Małecki.

Pięć minut później było już 2:0. Golkiper Pogoni wypuścił piłkę z rąk, blisko niego był Paweł Brożek i umieścił ją w siatce.

Niecałe dziesięć minut czekali fani „Białej Gwiazdy” na kolejną bramkę. W 32. min Ivan Gonzalez celnie uderzył głową.

Jeszcze przed przerwą wynik spotkania ustalił Rafał Boguski. W 35. min Brożek, który wbiegł z piłką w pole karne zauważył, że jest on dobrze ustawiony, podał do niego, a ten strzelił do pustej już bramki.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania okazało się, że Pogoń, która do Krakowa przyjechała bez kilku podstawowych zawodników, zagra dodatkowo osłabiona. Ostatecznie nie mógł wystąpić Ricardo Nunez.

Fani Portowców, którzy dotarli na mecz - w pierwszej połowie - dobitnie wyrazili co myślą o postawie swoich piłkarzy w ostatnich spotkaniach. Skandowali m.in. „Co wy robicie, wy naszą Pogoń hańbicie”.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 4:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Patryk Małecki (18-głową), 2:0 Paweł Brożek (23), 3:0 Ivan Gonzalez (32-głową), 4:0 Rafał Boguski (35).

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Matija Spicic - Rafał Boguski, Semir Stilic (52. Jakub Bartosz), Krzysztof Mączyński, Pol Llonch, Patryk Małecki (74. Kacper Laskoś) - Paweł Brożek (61. Wojciech Słomka).

Pogoń Szczecin: Adrian Henger - David Niepsuj, Cornel Rapa, Mateusz Matras, Hubert Matynia (46. Robert Obst) - Dawid Kort, Marcin Listkowski, Mate Cincadze, Rafał Murawski (86. Sebastian Rudol), Sebastian Kowalczyk - Spas Delew (67. Seiya Kitano).