Inne

Coldzera: wolę turnieje europejskie od tych w...

Afera, która wyrosła wokół turnieju SUPER GAME e-sport w Gdyni, sprawiła, że zarząd ALSEN podziękował za dotychczasową współpracę zawodnikom występującym w ich barwach. Sytuacja okazała się jednak bardzo niejednoznaczna i zwróciła uwagę wielu obserwatorów sceny, która podzieliła się jak rzadko kiedy. Przypomnijmy – mimo że zespół nie złamał regulaminu, został zdyskwalifikowany z zawodów. W obronie byłych reprezentantów ALSEN stanął m.in. Piotr ‘neqs’ Lipski, właściciel PRIDE. - Cała sytuacja to jeden wielki żart. Wszyscy cisną po chłopakach z ex.Alsen, ale dlaczego? Już staram się, żeby zawodnicy mogli dalej się rozwijać – pisał na jednej z zamkniętych grup esportowych.

 

Jak się okazało, strzelcy nie musieli długo czekać na ofertę od nowego klubu. Pomoc zawodnikom, którzy zostali bez wsparcia na zbliżające się turnieje, zaoferowała organizacja Frantic eSport Club. - Ciężko nam potępiać zachowanie drużyny, która działa w ramach regulaminu. Nie zamierzamy zresztą tego oceniać. Uważamy, że zarówno dla samych zawodników jak i dla polskiej sceny esportowej zapewnienie graczom, szczególnie tak utalentowanym, szans na rozwój i rywalizację powinno być priorytetem. A jeżeli przy okazji uda się komuś pomóc, to tylko wartość dodana – mówi nam Łukasz Piórko, jeden z właścicieli Frantic.

 

Nie wiemy jeszcze, czy współpraca byłych członków ALSEN z Frantic trwać będzie wyłącznie podczas zapowiedzianych już turniejów, czy jest to projekt dużo bardziej perspektywiczny. - Na tym etapie nie snujemy jeszcze długofalowych planów, decyzję podjęliśmy spontanicznie – wspomina Piórko, stwierdzając jednak, że: - nikt z nas jednak nie wyklucza dalszej współpracy z Peterem pod warunkiem, że będzie ona przynosiła korzyści dla obu stron.  Co ciekawe, Frantic posiada drugi skład Counter-Strike’a: - Najważniejsze dla nas jest to, aby nie wpłynąć negatywnie na drużyny, które już nam zaufały.

 

Drugi skład Frantic eSport Club:

Piotr „PeTeR” Wielgórski

Wojtek „pienix” Pieńkowski

Michał „Mopsim” Bombik

Szymon „JaKu” Maciąg

Mateusz „urbanbiffeN” Marko

 

Kadra PeTeRa w barwach Frantic wystąpi na GoodGame by CFX, GamerLanie oraz w GGLeague.