Brazylia pokonana! Efektowny start polskich siatkarzy w Lidze Światowej

Na inaugurację tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej polscy siatkarze wygrali z mistrzami olimpijskimi – Brazylijczykami 3:2. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego zdołali odwrócić losy meczu dzięki kapitalnej postawie rezerwowych graczy.

Podobnie jak w minionym sezonie, walka o udział w Final Six Ligi Światowej będzie się toczyć w serii turniejów. W pierwszy weekend reprezentanci Polski rywalizują w Pesaro z Brazylią, Włochami i Iranem. Już w pierwszym meczu tego turnieju doszło do niezwykle interesującej konfrontacji. Starcie mistrzów świata z mistrzami olimpijskimi nie rozczarowało kibiców, było dużo dobrej siatkówki, zwroty akcji i wygrana podopiecznych trenera De Giorgiego po tie-breku.

Pierwszy set padł łupem Polaków, dzięki kapitalnej końcówce. Polacy odskoczyli rywalom dzięki dwóm asom seriwsowym Bartłomieja Lemańskiego (22:18), a wynik na 25:20 ustalił Mateusz Bieniek. Mistrzowie świata skutecznie grali w obronie, dobrze prezentowali się w polu zagrywki i unikali błędów własnych.

W kolejnych partiach oglądaliśmy przebudzenie Brazylijczyków. Polscy siatkarze wyraźnie słabiej prezentowali się na przyjęciu, co przekładało się na skuteczność ataków. Popełniali również więcej błędów własnych, co bezlitośnie wykorzystali siatkarze Canarinhos, którzy ponadto kapitalnie grali blokiem. Efektem były dwa przegrane przez Polaków sety (20:25, 19:25).

W czwartym sytuacja też nie wyglądała najlepiej, podopieczni trenera De Giorgiego przegrywali na obu przerwach technicznych (4:8, 14:16), a włoski trener reagował roszadami w składzie. Na przestrzeni meczu na parkiecie pojawiali się stopniowo zawodnicy rezerwowi, którzy poważnie przyczynili się do odwrócenia losów tego spotkania: Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Karol Kłos, Rafał Buszek i przede wszystkim Aleksander Śliwka, który stał się chyba głównym bohaterem po polskiej stronie boiska. W końcówce czwartego seta Polacy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:22), a w tie-breaku już całkowicie przejęli inicjatywę na parkiecie i wygrali 15:8.

W polskiej ekipie najlepiej punktowali: Dawid Konarski (20), Mateusz Bieniek (13) i Aleksander Śliwka (12); w ekipie Canarinhos: Evandro Guerra (22), Ricardo Lucarelli (18) i Lucas Saatkamp (14). Obie ekipy zdobyły po sześć punktów bezpośrednio z zagrywki (Śliwka – 2, Lemański – 2, Michał Kubiak – 1, Karol Klos – 1; Lucarelli – 3, Evandro – 2, Lucas – 1). W bloku o punkt lepsi byli Brazylijczycy (14–13).

Polska – Brazylia 3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8)

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek i Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj. Aleksander Śliwka, Karol Kłos, Rafał Buszek.

Brazylia: Bruno Rezende, Ricardo Lucarelli, Mauricio Souza, Evandro Guerra, Mauricio Borges, Lucas Saatkamp i Tiago Brendle (libero) oraz Douglas Souza, Renan Buiatti, Murilo Radke, Pinto Rodrigues.

Mecz zakończony
POLSKA
3:2
BRAZYLIA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – BRAZYLIA 3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8) Autowy atak Mauricio Souzy! Koniec meczu, Polacy wygrali po tie-breaku!

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 14:7 Piłka meczowa!

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 13:6 Polacy o dwa kroki od zwycięstwa!

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 11:5 Ricardo Lucarelli - skuteczny atak, ale po chwili Douglas Souza przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 10:4 Skutecznie Rafał Buszek.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 9:4 Karol Kłos ze środka.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 8:4 Cztery punkty zaliczki Polaków przy zmianie stron!

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 7:3 Dawid Konarski... Kapitalny fragment w wykonaniu Polaków. Kolejna przerwa dla Renana Dal Zotto.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 6:3 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 5:3 Kolejny skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 4:2 Skuteczny blok Polaków. Przerwa dla selekcjonera Brazylii.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 2:2 Mateusz Bieniek zaatakował z przechodzącej piłki.

POLSKA – BRAZYLIA 2:2, 1:1 Rozpoczynamy piąty set! Dotknięcie siatki po stronie Brazylijczyków.

Lemański poszalał na zagrywce. Dwa asy serwisowe z rzędu!

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

POLSKA – BRAZYLIA 2:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:22) Długa, nerwowa wymiana obu ekip, którą zakończył skuteczny atak Macieja Muzaja. Gramy tie-breaka!

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 24:22 Ricardo Lucarelli pomylił się w ataku. Piłka setowa dla Polski!

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 23:22 Bruno Rezende przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 22:21 Ricardo Lucarelli zaatakował w aut. Polska na prowadzeniu! Renan Dal Zotto wziął czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 21:21 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 20:20 Polacy znów dogonili rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 19:20 Skutecznie  Aleksander Śliwka.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 18:19 Karol Kłos po bloku.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 17:17 Polacy odrobili straty!

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 15:17 Skutecznie z lewego skrzydła Rafał Buszek.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 14:17 Skuteczna kontra Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 14:16 Dwa punkty przewagi Brazylii na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 13:15

Chwile grozy Konarskiego! Fatalny upadek polskiego atakującego (WIDEO)

Zapewne sporo strachu najedli się zarówno polscy siatkarze jak i ich selekcjoner Ferdinando De Giorgi po jednej z akcji w meczu Ligi Światowej z Brazylią. Po wyskoku do bloku niefortunnie upadł Dawid Konarski i przez chwilę nie podnosił się z parkietu.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 13:14 Aleksander Śliwka tym razem minimalnie przestrzelił.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 13:13 Aleksander Śliwka - as serwisowy. Trener Brazylijczyków poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 12:13 Aleksander Śliwka - as serwisowy.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 10:13 Mauricio Souza z przesuniętej krótkiej.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 9:12 Ricardo Lucarelli po bloku rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 9:11 Aleksander Śliwka - kiwka po bloku.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 6:8 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 5:8 Skuteczny atak po skosie w wykonaniu Dawida Konarskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 4:8 Autowy atak Michała Kubiaka i wyraźna przewaga Brazylijczyków na pierwszej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 4:6 Żółte kartki dla Evandro Guerry i Michała Kubiaka za dyskusje pod siatką.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 4:5 Błąd Aleksandra Śliwki

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 4:3 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 2:2 Lucas Saatkamp - as serwisowy.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 2:0 Rozpoczął się set numer cztery. przewaga Polaków po ataku Bruno Rezende.

Głosuj na najlepszego polskiego siatkarza w potyczce z Brazylią

Mecz Polska - Brazylia rozpocznie przygodę polskich siatkarzy z Ligą Światową 2017. Będzie to jednocześnie debiut Ferdinando De Giorgiego w meczu o punkty. Poniżej możecie wybrać najlepszego polskiego siatkarza w potyczce z Brazylijczykami. Skład reprezentacji Polski na turniej w Pesaro: rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz. atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2 (25:20, 20:25, 19:25) Ricardo Lucarelli - as serwisowy. Koniec drugiego seta.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 19:24 Ricardo Lucarelli - as serwisowy i piłka setowa dla Brazylii.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 19:22  Mauricio Souza z przesuniętej krótkiej.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 18:21 Evandro Guerra popisał się skutecznym atakiem.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 18:20 Karol Kłos skończył kontrę Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 17:19 Aleksander Śliwka skutecznie ominął  blok rywali. Czas dla szkoleniowca Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 15:19 Zatrzymany blokiem Michał Kubiak. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 15:18 Brazylijczycy utrzymują przewagę.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 14:16 Dwa punkty różnicy na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 13:15 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 11:13 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 9:13 Mauricio Souza zakońzcył kontrę Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 8:11 Szczelny blok Polaków na prawym skrzydle.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 6:11 Zablokowany Bartosz Kurek.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 6:10 Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 6:8 Punkt dla Brazylii po weryfikacji. Dwa oczka różnicy na pierwszej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 6:7 Dawid Konarski obił blok rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 5:5 Zepsuta zagrywka Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 4:4 Skuteczny blok Mateusza Bieńka.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 2:1 Groźnie wyglądający upadek Dawida Konarskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1, 1:1 Rozpoczynamy trzeciego seta. W siatkę wpadli Brazylijczycy.

POLSKA – BRAZYLIA 1:1 (25:20, 20:25) Nieczyste odbicie po stronie Polaków. Mistrzowie olimpijscy wyrównali stan meczu!

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 19:24 Atak z przechodzącej piłki i piłka setowa dla Brazylii.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 19:22 Przestrzelony atak Bartosza Kurka.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 19:21 Mateusz Bieniek z przesuniętej krótkiej.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 18:21 Skuteczna kontra siatkarzy Canarinhos. Trzy oczka przewagi Brazylii, selekcjoner Polaków poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 18:20 Bartłomiej Lemański zaserwował w taśmę.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 18:19 Dawid Konarski zaatakował po bloku. Punkt dla Polski po weryfikacji.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 17:19

Pierwszy punkt reprezentacji Polski w Lidze Światowej 2017

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 17:18 Skuteczny blok Polaków. Renan Dal Zotto wziął czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 14:17 Michał Kubiak zaatakował po bloku rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 12:16 Evandro Guerra - as serwisowy. Wyraźna przewaga Brazylii na drugiej przerwie technicznej.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 12:14 Dawid Konarski obił dłonie blokujących rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 10:13 Mauricio Souza skutecznie z krótkiej.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 8:11 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 7:10 Kolejny blok Canarinhos. Brazylijczycy wyraźnie dominują w tym elemencie. Przerwa na prośbę Ferdinando De Giorgiego.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 7:9 Zablokowany atak Michała Kubiaka.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 7:8 Skuteczny blok i punkt przewagi Brazylii na pierwszej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 7:7 Kiwka z drugiej piłki w wykonaniu Fabiana Drzyzgi.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 6:5 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 4:5 Mateusz Bieniek z przechodzącej piłki.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 3:4 Bartosz Kurek tym razem skutecznie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 2:4 Zablokowany Bartosz Kurek.

POLSKA – BRAZYLIA 1:0, 1:1 Rozpoczynamy drugą partię!

POLSKA – BRAZYLIA 1:0 (25:20) Efektowna końcówka Polaków. Seta skutecznym atakiem zakończył Mateusz Bieniek.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 24:20 Bartosz Kurek skuteczny atak i piłka setowa dla Polski!

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 23:20 Dawid Konarski przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 23:19 Skuteczny atak Dawida Konarskiego!

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 22:18 Drugi czas wziął trener Renan Dal Zotto.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 22:18 Bartłomiej Lemański - as serwisowy!

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 21:18 Bartłomiej Lemański - as serwisowy!

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 20:18 Atak Bartosza Kurka po bloku, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 19:18 Dotknięcie siatki po stronie Brazylii. Polacy odzyskali prowadzenie. Czas dla selekcjonera Canarinhos.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 17:18 Lucas Saatkamp z przesuniętej krótkiej.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 16:17 Pierwsza w tym meczu weryfikacja: atak Polaków po bloku rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 15:17 Skutecznie z prawego skrzydła Evandro Guerra.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 14:16 Dwa punkty przewagi Brazylii na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 14:15 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 12:13 Przestrzelona zagrywka Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 11:11 Pogubili się siatkarze Brazylii...

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 8:11 I znów seria Brazylii. Evandro Guerra popisał się asem serwisowym.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 8:8 Polacy odrobili straty po asie serwisowym Michała Kubiaka.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 7:8 Evandro Guerra zaatakował w antenkę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 5:8 Trzy punkty straty Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 4:6 Dawid Konarski zatrzymany blokiem.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 3:5 Pięć piłek z rzędu padło łupem Canarinhos. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 3:4 Evandro Guerra skutecznie... Trwa seria Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 3:3 Brazylijczycy bardzo szybko odrobili straty.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 3:0 Rozpoczynamy pierwszy mecz Polaków w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Efektowny początek polskich siatkarzy!

Polska: Konarski, Kurek, Lemański, Drzyzga, Kubiak, Bieniek - Zatorski (libero).

Swędrowski z Pesaro: Nasi siatkarze nie boją się Brazylii

Na inaugurację Ligi Światowej 2017 polscy siatkarze zmierzą się we włoskim Pesaro z Brazylijczykami. We Włoszech zameldował się już komenator Polsatu Sport Tomasz Swędrowski. Siatkówka Wszyscy już czekają na rozpoczęcie Ligi Światowej. Zaczynamy od mocnego uderzenia, bo na naszej drodze mistrzowie olimpijscy z Brazylii. Za naszymi siatkarzami długa podróż.

Słuchamy hymnów obu państw.

Spotkanie w Polsacie Sport komentuje Tomasz Swędrowski.

Dacewicz przed Ligą Światową: Jestem spokojny, że z pierwszego weekendu przywieziemy zwycięstwa

Czas rozpocząć kolejną edycję turnieju Ligi Światowej. Polscy siatkarze w premierowym weekendzie we włoskim Pesaro zmierzą się z gospodarzami imprezy, a także z reprezentacjami Brazylii oraz Iranu. Będzie to również debiut w Biało-Czerwonych barwach Ferdinando De Giorgiego, który zagra pierwszy mecz o stawkę w roli selekcjonera naszej kadry.

Skład reprezentacji Brazylii na turniej w Pesaro:

rozgrywający: Bruno Rezende, Murilo Radke.
atakujący: Evandro Guerra, Renan Buiatti.
przyjmujący: Ricardo Lucarelli, Mauricio Borges, Douglas Souza da Silva, Rodrigo Leao.
środkowi: Lucas Saatkamp, Eder Carbonera, Mauricio Souza, Otavio Pinto.
libero: Tiago Brendle, Thales Hoss.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Pesaro:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.
atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj.
przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka.
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski.
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Lepa: De Giorgi i Dal Zotto, czyli dwóch kapitanów

Ferdinando de Giorgi i Renan dal Zotto, czyli po prostu Fefe i Renan. To dwóch kapitanów potężnych okrętów, które właśnie wypływają na głębokie wody. Siatkówka Fefe wszyscy znamy - wszak przez dwa sezony u sterów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zdominował naszą PlusLigę. On także dzięki temu poznał po części zawodników, media, naszą mentalność i kulturę pracy w Polsce, oswoił kibiców.

Rozpoczęliśmy już studio w Polsacie Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Ireneusz Mazur, Krzysztof Ignaczak, Łukasz Kadziewicz oraz Giba.

Liga Światowa: Polska - Brazylia. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

W piątek wystartuje XXVIII edycja prestiżowych rozgrywek siatkarskiej Ligi Światowej. Pierwszymi rywalami Polaków będą Brazylijczycy. Obie drużyny są prowadzone przez nowych trenerów. Który wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Transmisja meczu Polska - Brazylia od 16:00 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Światowej Polska - Brazylia. Początek spotkania o godzinie 17.00.