Francja pokonała Anglię po emocjonującym boju

Mimo, że Francuzi mierzyli się z Anglikami tylko towarzysko, to w starciu na Stade de France nie brakowało emocji. Ostatecznie jedną bramkę więcej zdobyli gospodarze i to mimo tego, że od 47. minuty spotkania grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Raphaela Varane'a. Trójkolorowi wygrali 3:2, a decydujące trafienie zadał w 78. minucie Ousmane Dembele. Zobaczcie skrót meczu.

Oba zespoły przystąpiły do spotkania w nieco zmienionych składach w stosunku do tego, jak wyglądały pierwsze jedenastki w meczach eliminacji MŚ 2018. Od pierwszych minut nie było jednak taryfy ulgowej i zawodnicy obu drużyn raczyli nas bardzo ciekawymi akcjami. Zanim jednak po raz pierwszy zabrzmiał gwizdek sędziego, to najpierw piłkarze wyszli na murawę przy dźwiękach utworu zespołu Oasis, a tuż przed rozpoczęciem gry uczczono pamięć ofiar zamachów w Manchesterze i Londynie. Później przyszedł już czas na wielką piłkę.

Pierwsze słowo należało do Anglików, którzy już w 9. minucie wyszli na prowadzenie po ładnej, zespołowej akcji. Sterling zgrał piłę piętą w polu karnym do wbiegającego lewą stroną Bertranda, a ten z pierwszej piłki odegrał wzdłuż linii do Kane'a. Kapitan reprezentacji Anglii dołożył tylko stopę i wyprowadził gości na prowadzenie. Anglicy nie cieszyli się jednak długo z wyniku 1:0...

Już 13 minut później rzut wolny dla Francuzów przyniósł dośrodkowanie na głowę Giroud, którego uderzenie obronił jeszcze Butland. Przy dobitce Umtitiego bramkarz gości był już jednak bezradny i było 1:1. Dobitki okazały się w ogóle przekleństwem Anglików przed przerwą, bo w ten sposób stracili oni także drugiego gola w 43. minucie. Tym razem czujnie w polu karnym zachował się Sidibe i to on wpakował futbolówkę do siatki na 2:1.

Po przerwie emocji również nie brakowało i to od samego początku. W 46. minucie Varane faulował w polu karnym szarżującego Alliego i sędzia zdecydował się użyć gwizdka. Po krótkiej konsultacji i skorzystaniu z systemu VAR arbiter ukarał Francuza czerwoną kartką, a Anglikom przyznał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kane i tym samym po raz drugi tego wieczora trafił do siatki.\

Mimo gry w dziesięciu to Francuzi w drugiej połowie sprawiali jednak lepsze wrażenie i zasłużenie w 78. minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Akcja Pogba-Mbappe-Dembele została sfinalizowana przez tego ostatniego i to gracz Borussii Dortmund ostatecznie dał triumf Trójkolorowym.

Francja - Anglia 3:2 (2:1).

Bramki: dla Francji - Samuel Umtiti (22), Djibril Sidibe (43), Ousmane Dembele (78); dla Anglii - Harry Kane (9, 48-karny).

Czerwona kartka: Raphael Varane (Francja, 48).