Inne

The World Games: Medale w sportach na...

Trzeba pamiętać, że medale 10. edycji światowych igrzysk w dyscyplinach nieolimpijskich, które wywalczą zawodnicy w sportach na zaproszenie, nie będą liczone do klasyfikacji ogólnej i wszech czasów, o czym poinformował rzecznik The World Games 2017 Kacper Cecota.

 

Wrocław, zgodnie z umową ze stowarzyszeniem International World Games Association (IWGA), mógł zaproponować maksymalnie pięć dyscyplin o statusie sportów na zaproszenie. Miasto skorzystało z tej okazji i wybrało cztery: futbol amerykański, kick-boxing, wioślarstwo halowe oraz żużel.

 

Medale Polaków:

 

złote:

- Wojciech Bógdał – motoparalotniarstwo, slalom.
- Jarosław Olech – trójbój siłowy, waga średnia.
- Jędrzej Loska – ju-jitsu, ne-waza, kategoria 62 kg.
- Tomasz Szewczak, ju-jitsu, lighting, kategoria 94 kg.
- Anna Miadzielec, Jacek Tarczyło, taniec, rock and roll akrobatyczny
- Artur Mikołajczewski- wioślarstwo halowe, wyścig na 2000m w wadze lekkiej – „sport na zaproszenie”.
- Marta Waliczek – kick-boxing, kategoria 60 kg – „sport na zaproszenie”.
- Dawid Kasperski – kick-boxing, kategoria 86 kg – „sport na zaproszenie”.
- Reprezentacja żużlowców (Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek) – „sport na zaproszenie”.

srebrne:

- Alicja Tchórz – sportowe ratownictwo wodne, wyścig na 200 m z przeszkodami.
- Adam Dubiel, Cezary Kępa, Wojciech Kotowski i Bartosz Stanielewicz – sportowe ratownictwo wodne, 2 srebrne medale (1)  w sztafecie 4×50 m z przeszkodami 2) w sztafecie 4×25 m holowanie manekina, także w sportowym ratownictwie wodnym).
- Maciej Polok – ju-jitsu, ne-waza, kategoria 69 kg.
- Rafał Riss – ju-jitsu, fighting, kategoria +94 kg.
- Łukasz Radosz –muaythai, kategoria 91 kg.
- Bartosz Zabłocki – wioślarstwo halowe, wyścig na 2000m open – „sport na zaproszenie”.
- Anna Wierzbowska – wioślarstwo halowe, wyścig na 2000m open – „sport na zaproszenie”.
- Michał Ronkiewicz – kick-boxing, kategoria 75 kg – „sport na zaproszenie”.
- Mateusz Pluta – kick-boxing, kategoria 91 kg – „sport na zaproszenie”.

brązowe:

- Magdalena Macios– sumo, waga lekka.
- Paweł Wojda – sumo, waga lekka.
- Karolina Faszczewska, Dominika Kossakowska, Anna Nocoń i Alicja Tchórz – sportowe ratownictwo wodne, kobieca sztafeta 4×50 m z pasem ratowniczym.
- Marcin Bernat – motoparalotniarstwo, slalom.
- Michał Bąbos – karate, kumite, kategoria +84 kg.
- Maciej Kozak – ju-jitsu, ne-waza, kategoria 77 kg.
- Emilia Maćkowiak, ju-jitsu, ne-waza, kategoria open.
- Rywalizacja drużynowa, ju-jitsu.
- Oskar Siegert, muaythai, kategoria 63,5 kg.
- Małgorzata Dymus – kick-boxing, , kategoria 56 kg – „sport na zaproszenie”.
- Wojciech Kazieczko – kick-boxing, , kategoria 56 kg – „sport na zaproszenie”.

 

Klasyfikacja medalowa The World Games:

 

 

 

Klasyfikacja medalowa dyscyplin zaproszonych na The Worlds Games: