Piłka nożna

Transfer Neymara zablokowany na ostatniej...

O transferze Brazylijczyka do Paris Saint-Germain mówi się od dłuższego czasu. Do oficjalnego potwierdzenia miało dojść właśnie w tym tygodniu, zawodnik miał przejść testy medyczne i podpisać kilkuletni kontrakt z wicemistrzem Francji. W środę otrzymał pozwolenie na opuszczenie treningu - miał też pożegnać się z kolegami z drużyny. FC Barcelona postanowiła więc wydać komunikat w tej sprawie.

- Neymar Jr wraz z ojcem i agentem ogłosili dzisiaj rano w siedzibie klubu, że opuszczają Barcelonę. Klub przypomniał, że ma on obowiązujący kontrakt, w którym znajduje się klauzula odstępnego. Od 1 lipca wynosi ona 222 miliony euro i musi zostać zrealizowana. Piłkarz ma obowiązujący kontrakt z FC Barcelona, lecz w najbliższym czasie nie będzie trenować, mając pozwolenie klubu - to najważniejsza treść stanowiska "Blaugrany".

Nie wiadomo więc, kiedy dojdzie do potwierdzenia transferu. Na przeszkodzie może stanąć również La Liga. Prezes Javier Tebas powiedział, że nie zamierza zaakceptować opłacenia klauzuli odstępnego przez PSG.