Uniwersjada: Pielowski trzeci w wyścigu na 10 km na otwartym akwenie

Krzysztof Pielowski (UWM Olsztyn, MTP Kormoran Olsztyn) zdobył brązowy medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w pływackim wyścigu na 10 km na otwartym akwenie. Polak uzyskał czas 1:55.19,6.

Najlepszy okazał się Włoch Gregorio Paltrinieri (Pielowski stracił do niego 27,2 s), a w rywalizacji pań Węgierka Anna Olasz - 2:04.12,2. Joanna Zachoszcz (UWM Olsztyn, AZS UWM) zajęła 10. miejsce.

Warunki na trasie były bardzo trudne, odczuła to dotkliwie m.in. Justyna Burska (UWM Olsztyn, AZS UWM), która straciła przytomność w wodzie i trafiła do szpitala. Polska pływaczka została wyciągnięta z wody przez ratowników. Badania na szczęście nie wykazały nic niepokojącego.

W niedzielę Polacy zdobyli na Tajwanie łącznie pięć medali, z czego cztery lekkoatleci.

Krystian Zalewski (Uniwersytet Szczeciński, UKS Barnim Goleniów) zwyciężył w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Klaudia Kardasz (Politechnika Opolska, KS Podlasie Białystok) zdobyła srebrny, a Paulina Guba (AWFiS Gdańsk, OKS Start Otwock) - brązowy medal w konkursie pchnięcia kulą, a po brąz w biegu na 110 m ppł sięgnął Damian Czykier (Politechnika Warszawska, KS Podlasie Białystok).

W sumie biało-czerwoni wywalczyli w Tajpej już 23 medale: sześć złotych, osiem srebrnych i dziewięć brązowych. W klasyfikacji medalowej zajmują 10. miejsce.