Letni PK w Stams: Zwycięstwo Krafta, Murańka dziesiąty

Triumfator Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2016/17 Austriak Stefan Kraft wygrał w sobotę konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Najlepszy z Polaków Klemens Murańka zajął 10. miejsce.

Dwukrotny mistrz świata z Lahti i zdobywca Kryształowej Kuli uzyskał 115 i 115,5 m. Drugie miejsce zajął także reprezentant gospodarzy Daniel Huber - 115 i 112,5 m, a trzecie Słoweniec Tilen Bartol - 112,5 i 119,5 m.

Murańka miał dwa niezłe technicznie skoki na odległość 110 i 112,5 m. Na ósmej pozycji uplasował się Słoweniec Domen Prevc lądując na 113,5 i 113 m.

W finale wystąpił także Aleksander Zniszczoł zajmując 29. miejsce po skokach 103 i 103,5 m.

Drugi konkurs odbędzie się w niedzielę. Na 9.00 zaplanowano serię próbną, a na 10.00 pierwszą serię.