Osiem punktów Ponitki na inaugurację rozgrywek ligi hiszpańskiej

Mateusz Ponitka zdobył osiem punktów dla Iberostaru Teneryfa, który w niedzielnym meczu 1. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy wygrał w Burgos z zespołem San Pablo 81:65. Inauguracja rozgrywek nie była udana dla innych polskich koszykarzy w lidze ACB.

W meczu z beniaminkiem rozgrywek, który w hali Coliseum Burgos obejrzało 9300 widzów, Ponitka wyszedł w pierwszej piątce wyrównanego zespołu gości. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli amerykański środkowy Mike Tobey i skrzydłowy Javier Beiran - po 15.

Drugi z reprezentantów Polski Adam Waczyński w wygranym przez jego Unicaję Malaga wyjazdowym meczu z UCAM Murcia 74:64 przebywał na parkiecie niespełna 11 minut, zdobył dwa punkty, trafiając jedyny oddany rzut, miał także zbiórkę, przechwyt i stratę.

W niedzielę wieczorem w barwach Morabanc Andora zadebiutuje w hiszpańskiej ekstraklasie Przemysław Karnowski w spotkaniu przeciwko aktualnemu wicemistrzowi Realowi Madryt.

W sobotę nieudanie rozpoczął sezon w Liga Endesa Michał Michalak. Jego Tecnyconta Saragossa przegrała w Santiago de Compostela z Monbus Obradoiro 74:80. Dobrze spisujący się w grach kontrolnych Polak grał 16 minut i zakończył mecz z zerowym dorobkiem punktowym, pudłując wszystkie sześć rzutów z gry. Miał także dwie zbiórki i stratę.

Spotkanie Estudiantes Madryt z Joventutem Badalona, w którym występuje Tomasz Gielo, zostało przełożone na inny termin.