Młodzi Duńczycy jak burza idą przez eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Europy. Podopieczni Nielsa Frederiksena wygrali jak dotąd wszystkie mecze i co więcej zrobili to w imponującym stylu. Na początku pewnie wygrali z Wyspami Owczymi 3:0, następnie rozgromili Litwinów 6:0, a w dwóch ostatnich meczach sprezentowali podobną kanonadę Gruzinom (5:2) oraz Finom (5:0).

Polacy zajmują co prawda 2. miejsce w grupie, jednak trzeba przyznać, że grają mocno w kratkę. Pomimo dobrego otwarcia z Gruzją (3:0), w drugim meczu w dość łatwy sposób oddali Finom zwycięstwo (3:3), mimo że na 20 minut przed końcem gry prowadzili 3:2. Dwa kolejne mecze to ponownie wygrana i remis Biało-Czerwonych. Najpierw pokonali sąsiadów z Litwy 2:0, by następnie zawieść w meczu z Wyspami Owczymi (2:2). Do prawdziwej kompromitacji było o włos, ponieważ gola na wagę remisu Jakub Bartosz strzelił dopiero w 4. minucie doliczonego czasu gry.

Zgodnie z dotychczasową regułą podopieczni Michniewicza powinni wygrać wtorkowe spotkanie z Duńczykami, których seniorska reprezentacja powalczy wieczorem w drugim meczu barażowym o awans na mundial w Rosji. Czy młodym Polakom uda się pokonać na Stadionie Miejskim w Gdyni niepokonanych dotąd Skandynawów? Przekonamy się już wkrótce!

Transmisja meczu Polska U-21 - Dania U-21 od godziny 17.45 w Polsacie Sport. Komentują Mateusz Borek i Paweł Golański.