Liga Mistrzów: Chelsea w kolejnej fazie! Ekipa Rzeźniczaka bez szans

Chelsea rozbiła na wyjeździe Karabach Agdam 4:0 w piątej kolejce Ligi Mistrzów. Tym samym "The Blues" zapewnili sobie awans do dalszej fazy tych rozgrywek. Całe spotkanie w barwach Azerów rozegrał Jakub Rzeźniczak. Ważne zwycięstwo odniosło też CSKA Moskwa.

Tylko zwycięstwo gwarantowało ekipie Antonio Conte zapewnienie sobie gry w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po blamażu i porażce 0:3 z Romą, Chelsea znalazła się na drugim miejscu, za Włochami. Pierwszy mecz z Karabachem na Stamford Bridge zakończył się wynikiem 6:0.

Teraz "The Blues" również dobrze zaczęli. W 19. minucie Rashad Sadygov faulował w polu karnym, wychodzącego na czystą pozycję Williana. Sędzia podyktował rzut karny, a Azera ukarał czerwoną kartką. W związku z tym jedynym stoperem ekipy gości został Rzeźniczak. Jedenastkę pewnie wykonał Eden Hazard. Na 2:0 podwyższył Brazylijczyk, który wcześniej wywalczył jedenastkę, a Polak jeszcze przed przerwą złapał żółtą kartkę.

W drugiej części goście nieco zwolnili tempo. Conte dał odpocząć kluczowym zawodnikom, boisko opuścił m.in. Hazard. Mimo to, Chelsea atakowała dalej i stwarzała kolejne sytuację. Setkę miał Alvaro Morata, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem, fatalnie chybił. W 71. minucie kolejny karny i kolejny raz wykorzystany, tym razem przez Cesca Fabregasa. Wynik ustalił Willian. "The Blues" zapewnili sobie grę w dalszej fazie rozgrywek. W ostatniej kolejce rozstrzygnie się, czy awansują z pierwszego, czy z drugiego miejsca w grupie C.

Karabach Agdam – Chelsea 0:4 (0:2)

Bramki: Hazard 21-karny, Willian 36, 85, Fabregas 71

W drugim, rozgrywanym o godzinie 18.00 meczu CSKA podejmowało jedno z największych rozczarowań tej edycji LM. Benfica nie potrafiła zdobyć nawet punkty. Piłkarze z Moskwy zaś walczyli o awans do kolejnej fazy. Wynik już w 13. minucie otworzył Georgi Schennikov. Jak pokazały jednak powtórki, w momencie podania znajdował się na spalonym. Podopieczni Viktor Goncharenko dążyli do podwyższenia wynik i ta sztuka udała im się dziesięć minut po przerwie. Ładna akcja CSKA zakończyła się samobójczym trafieniem Jardela.

CSKA wskoczyło na pozycję wicelidera grupy A. Nad trzecim FC Basel ma trzy punkty przewagi, a Szwajcarzy wieczorem zagrają z Manchesterem United. W ostatniej kolejce piłkarze z Moskwy pojadą na Old Trafford, a Benfica podejmie drużynę z Bazylei.

CSKA Moskwa – Benfica 2:0 (1:0)

Bramki: Schennikov 13, Jardel 56-sam