Borussia Mönchengladbach pokonała Bayern Monachium! Lewandowski bez gola

Bayern Monachium poniósł drugą porażkę w sezonie 2017/2018 w Bundeslidze. Podopieczni Juppa Heynckesa ulegli na wyjeździe Borussii Mönchengladbach 1:2.

Bayern od początku starał się przejąć inicjatywę, jak to ma w swoim zwyczaju. Nie przekładało się do jednak na okazje do zdobycia bramki. Groźniejsza była Borussia i udokumentowała to w 39. minucie. Suele zagrał we własnym polu karnym piłkę ręką i gospodarze otrzymali rzut karny. Na gola zamienił go Thorgan Hazard. Już po chwili było 2:0! Strzał Larsa Stindla został zablokowany, ale do pustej bramki dobił go Matthias Ginter.

Goście po przerwie za wszelką cenę starali się odrobić straty, ale gospodarze umiejętnie się bronili. Dopiero w 74. minucie strzelili gola kontaktowego za sprawą uderzenia Arturo Vidala, ale nadal mieli problem z przedostaniem się w pole karne i tworzeniem kolejnych sytuacji. Borussia dobrą grą w defensywie zdołali utrzymać trzy punkty po swojej stronie.

Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który tym razem jednak nie pomógł swojej drużynie. Tym samym Bayern nadal jest liderem, ale drugi RB Lipsk traci do niego już tylko trzy punkty.

Borussia Mönchengladbach - Bayern Monachium 2:1 (2:0)
Bramki: Hazard 39, Ginter 44 - Vidal 74

Borussia: Yann Sommer - Nico Elvedi, Matthias Ginter, Jannik Vestergaard, Oscar Wendt - Patrick Herrmann, Christoph Kramer (11' Tony Jantschke, 46' Fabian Johnson), Denis Zakaria, Thorgan Hazard - Lars Stindl, Raffael (90' Josip Drmić).

Bayern: Sven Ullreich - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, Juan Bernat (45' Kingsley Coman) - Javi Martinez - Sebastian Rudy (68' Kwasi Okyere Wriedl), Corentin Tolisso, Artur Vidal, James Rodriguez (46' Marco Friedl) - Robert Lewandowski.